Video CFR Cluj a câştigat primul amical din Cipru. Momente tensionate în finalul primei reprize
17.01.2017, 21:45Golgheterul Cristi Bud şi francezul Omrani au adus prima victorie în pregătiri pentru CFR Cluj, în cantonamentul din Cipru. Ruşii de la UFA au fost victimele echipei lui Vasile Miriuţă.
![cfr ufa](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYwMSUyRjE3JTJGNzMwNDU4XzczMDQ1/OF9jZnJfdWZhLkpQRyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD0zNGRmYzA1MTBmMGJjNjE2MDM3ZWYwZWZjNDc2MGY4YQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
CFR Cluj a deschis seria amicalelor din Cipru cu un succes, scor 2-0, împotriva lui UFA, locul 8 din Rusia.
Penalty-ul din care CFR a deschis scorul a venit în minutul 45, moment în care antrenorul lui UFA, fostul internaţional Sergei Semak, şi alţi membri din staff-ul ruşilor, au intrat pe teren şi l-au certat pe arbitru pentru că nu a fluierat finalul primei reprize.
Filipe Nascimento a ratat, dar centralul a cerut repetarea loviturii de pedeapsă. Golgheterul Cristi Bud a preluat rolul executantului şi a transformat fără probleme.
"Eu le-am spus jucătorilor mei să stea liniştiţi, n-avem ce discuta cu arbitrii, cu adversarii, ne vedem de jocul nostru. Băieţii au făcut exact ce trebuia", a declarat Miriuţă, la finalul partidei.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Tehnicianul formaţiei din Gruia s-a arătat mulţumit de prestaţia noilor veniţi, Ciprian Deac şi Claudiu Bumba.
"Bine amândoi, dar şi restul care au rămas aici. Echipa s-a mişcat bine, suntem la început, mai avem câteva lucruri de pus la punct, dar încet-încet o vom face", a precizat Miriuţă.
"În primul rând, e bine că am câştigat, că s-a jucat destul de bine şi nu s-a accidentat nimeni, asta e cel mai important lucru", a completat Deac.
După 2-0 cu UFA, echipa lui Vasile Miriuţă va juca al doilea amical pe 20 ianuarie, cu ciprioţii din liga secundă, Karmiotissa.
Etichete: cfr cluj , video , meci amical , ufa
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...