Video CFR Cluj a scăpat fără cartonaș roșu după un fault grosolan: "Îți explodează creierul de durere la așa ceva"
articol scris de Digi Sport07.11.2021, 20:17
CFR Cluj a evitat la limită un cartonaș roșu în meciul cu Dinamo, spre uimirea comentatorilor Digi Sport.
![ivanovski](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTEl/MkYwNyUyRjE0MTEzMDlfMTQxMTMwOV9p/dmFub3Zza2kuanBnJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTNjZmM0NzQ0YTEyZjg0N2ZmNWYyOGJiZmIzODgwNDQ4.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Nana Boateng a încasat cu ușurință un cartonaș galben în minutul 51, dar apoi centralul Marian Barbu l-a iertat și nu l-a trimis la vestiar. Boateng l-a faultat dur pe Mirko Ivanovski, în minutul 62, dar Marian Barbu nu i-a arătat mijlocașului al doilea cartonaș galben.
Antrenorul Dan Petrescu a profitat de această decizie a arbitrului și la faza următoare l-a schimbat pe Boateng cu veteranul Culio, pentru a nu risca nimic.
VIDEO CFR Cluj a evitat la limită o eliminare în meciul cu Dinamo
Faza care i-a uimit pe comentatori: "Îți explodează creierul de durere la așa ceva"
Comentatorii meciului, Ionuț Angheluță și Dan Ștefănescu, au fost uimiți să vadă că Barbu nu îl elimină pe Boateng.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ionuț Angheluță: Atenție la această fază, e de galben! Este o intrare de cartonaș galben a lui Boateng, care îl calcă teribil acolo pe Ivanovski. Uită-te la reacția jucătorului, este una sinceră.
Dan Ștefănescu: A avut patru momente Marian Barbu în această seară. I-a dat cartonaș galben lui Boateng, deși nu trebuia. I-a dat cartonaș galben lui Bani, unde nu trebuia dat. Nu i-a dat galben lui Espinosa, deși trebuia, iar acum nu-i dă al doilea galben lui Boateng, deși e galben în orice condiții.
Ionuț Angheluță: Boateng l-a călcat direct pe vârful degetelor. Este genul de intrare care produce o durere uriașă! Îți explodează creierul de durere după astfel de faulturi.
Dan Ștefănescu: Mai slabă ca Dinamo în seara asta e doar prestația lui Marian Barbu.
Etichete: dinamo cfr cluj , meciuri dinamo , marian barbu , meciuri cfr cluj , live video dinamo - cfr cluj , nana boateng
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...