CFR Cluj a umilit-o pe Rapid la trei zile după despărțirea de Mutu! Mesajul ”Briliantului”: ”M-am simțit trădat”
articol scris de Digi Sport07.04.2024, 00:00
CFR Cluj s-a impus în Giulești cu un neverosimil 4-1 în fața Rapidului, în etapa cu numărul 3 din play-off-ul SuperLigii.
![FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwNiUyRjE5NDY3MDFfMTk0NjcwMV9G/Qy1DRlItMTkwNy1DTFVKLVNBLUFGQy1I/RVJNQU5OU1RBRFQtU0lCSVUtU1VQRVJM/SUdBLVNVUEVSQkVULTA4XzAzXzIwMjQu/anBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPWVm/ODU4ODcxMTYzNzQ2ODg5NGU1MmI0NzQ4ZDA3MTFi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Rezultatul e cu atât mai neașteptat cu cât în urmă cu 4 zile, gruparea din Gruia era învinsă cu 0-4 de Corvinul Hunedoara în Cupa României, partidă în urma căreia Adrian Mutu s-a despărțit de CFR Cluj.
- Mutu a fost înlocuit de cuplul de antrenor Francisc Dican - Ovidiu Hoban.
Adrian Mutu, după Rapid - CFR Cluj: ”Nu regret că am demisionat”
Mutu nu s-a declarat surprins de victoria fără drept de apel a CFR-ului în Giulești, însă a readus în discuție disputa de la Hunedoara, în care a spus că s-a simțit trădat de jucători. În plus, ”Briliantul” a transmis că nu regretă că a plecat de pe banca ardelenilor.
”Nu sunt șocat, ăsta este fotbalul! Unele lucruri nu le poți explica. Cu atât mai mult mi s-a întărit decizia, că eu n-am putut trece peste meciul din Cupă. Nu știu ce s-a întâmplat. Problema nu e ce s-a întâmplat în Giulești, ci ce s-a întâmplat la Hunedoara.
CFR a avut o prestație solidă, dar și Rapid a avut o prestație slabă. În campionat am fost mulțumit de echipă. În 10 etape, în campionat, eram pe primul loc aproape la toate capitolele. M-a surprins într-un mod neplăcut că n-am înțeles ce s-a întâmplat cu echipa la Hunedoara. Eu n-am putut trece peste acel rezultat din Cupă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nu cred că m-au lucrat jucătorii. Nu m-am gândit la asta, că nu este în mentalitatea mea. Noi am avut evoluții bune în play-off contra Craiovei și a lui Sepsi. După meciul din Cupă îmi era foarte greu să mă văd cu jucătorii. M-am simțit trădat la acel meci de la Hunedoara.
N-am avut nicio problemă cu jucătorii, atmosfera era ok înaintea meciului de la Hunedoara. Nu regret că am demisionat. Rezultatul din Cupă a rămas. Trebuia să am onoare și să-mi dau demisia. Nu am regrete. Pentru mine s-a rupt ceva în timpul meciului la 3-0, la Hunedoara”, a spus Adrian Mutu, potrivit Fanatik.
VIDEO Rezumat Rapid - CFR Cluj 1-4
Etichete: adrian mutu , rapid cfr cluj , antrenor cfr
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...