FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau

CFR Cluj - Sepsi 1-0. Încă un gol de trei puncte reușit de George Țucudean

03.03.2019, 21:50

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

VIDEO CFR Cluj - Sepsi 1-0. CFR Cluj a încheiat sezonul regulat cu o nouă victorie în faţa lui Sepsi, la patru zile de când a eliminat echipa lui Eugen Neagoe, din Cupa României, scor 0-1. În 5 întâlniri directe, Sepsi are tot atâtea eşecuri, şi doar un gol marcat. Cele două grupări se vor duela şi în prima etapă din play-off, pentru că și gruparea din Sfântu Gheorghe și-a asigurat prezența între primele 6 clasate din Liga 1.

Unicul gol al întâlnirii din Gruia a fost marcat de George Țucudean, la finalul primului sfert de oră de joc. Clujenii puteau deschise scorul încă din minutul 8, dar Omrani a nimerit bara. A marcat Ţucudean, care este golgheter cu 16 reuşite la finalul sezonului regulat. Atacantul i-a dat o pasă bună lui Alex Ioniţă, dar acesta a tras puţin pe lângă poartă. Omrani şi-a mai trecut în cont o ocazie, dar Fejer a intervenit bine. Introdus pe teren în locul lui Ţucudean, Costache a trecut şi el pe lângă gol. CFR începe playoff-ul de pe primul loc, cu 27 de puncte. Sepsi a prins ultimul loc de playoff şi va avea 19 puncte.

Sepsi Sepsi
  • 90+3 fr2

Final de meci. CFR Cluj - Sepsi 1-0, gol George Țucudean

• 90 oc oc

OCAZIE CFR! Costache este servit ideal de Omrani și trage către colțul lung, dar fără urmări pe tabelă

• 68 oc oc

OCAZIE SEPSI! Carnat a trimis un șut-centrare, Arlauskis a prins cu ceva emoții și fost aproape să cadă cu mingea în poartă

• 67 oc oc

OCAZIE CFR! Alexandru Ioniță trage din prima, după o pasă a lui Țucudean. Mingea trimisă de mijlocașul CFR-ului a trecut pe lâng poarta oaspeților

• 62 s s

Modificare la Sepsi. Carnat intră în locul lui Mensah

• 51 oc oc

OCAZIE CFR CLUJ! Acțiune cursivă a formației gazdă, încheiată cu un șut al lui Alex Ioniță. Fejer a fost însă la post și a respins

• 46 sr1

A început repriza secundă a meciului din Gruia

• 45 fr1

Final de primă repriză. CFR Cluj conduce cu 1-0 în disputa cu Sepsi. Unicul gol al primei reprize a fost marcat de George Țucudean

• 33 oc oc

OCAZIE CFR CLUJ! Alexandru Ioniță ajunge în poziție de finalizare și trage puternic, dar mingea nu prinde cadrul porții

• 22 oc oc

OCAZIE CFR! Gazdele continuă să domine chiar și după ce au deschis scorul. Ajuns în careul lui Sepsi, Omrani încearcă o execuție pretențioasă dar trimite peste transversală

• 15 g g

GOOOL CFR! GOOOOL ȚUCUDEAN! Golgheterul ardelenilor înscrie cu o scăriță de efect, după o pasă primită de la Omrani

• 12 cg cg

Rus are o intervenție dură asupra lui Bordeaianu și vede primul cartonaș galben al partidei