gigibecali5
Reacția lui Gigi Becali, după ce a auzit că Risto Radunovic e dorit de CFR Cluj
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)
Florin Prunea a cerut la națională un jucător după Craiova - CFR Cluj 0-1, iar acesta a venit cu replica
patriche
Video Scandal în parcare! Ce i-a așteptat pe jucătorii lui Dinamo, după 1-1 cu Voluntari: jandarmii au apărut imediat
LIVE Fotbal Club
3 - 1
Sepsi Sepsi
Sb 09.03.2019 20:15

CFR Cluj - Sepsi 3-1. Campioana, prima victorie în play-off. Al treilea succes în 11 zile în fața echipei lui Neagoe

09.03.2019, 22:10

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

CFR Cluj - Sepsi 3-1. CFR Cluj a început cu dreptul playoff-ul Ligii 1. A învins-o cu 3-1 pe Sepsi. George Ţucudean a marcat cel mai rapid gol al sezonului.

De 20 de secunde a avut nevoie liderul CFR pentru a deschide scorul in primul meci din playoff. George Ţucudean a inscris superb in poarta lui Sepsi si a ajuns la 17 goluri stagionale. Învinsă de 2 ori de clujeni in ultimele 11 zile, echipa lui Neagoe a răspuns prin Sato si Tandia, dar Arlauskis a fost la post.

În startul reprizei a doua, Vașvari a marcat din apropiere. A fost egalitate pe tabela 9 minute, după ce Djokovic a ajutat gruparea din Gruia să revină la conducere.

Feroviarii au terminat meciul in inferioritate numerică. Emmanuel Culio a văzut cartonașul roșu. Sepsi nu a reuşit să profite. Mai mult, a mai primit un gol în prelungiri. Mensah l-a faultat pe Omrani în careu, a fost eliminat, iar Ciprian Deac a transformat penalty-ul.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 final

FINAL DE MECI. CFR Cluj a bifat prima victorie din play-off.

• 90+3 gp gp

GOOOL CFR Cluj. Ciprian Deac a transformat, fără probleme, lovitura de pedeapsă.

• 90+1 cgr cgr

Mensaj a fost eliminat, după ce a văzut al doilea cartonaș galben.

• 90+1 cg cg

Jovanovic a fost avertizat.

• 90+1 p p

Penalty pentru CFR. Omrani cade în careu după un duel cu Mensah.

• 70 cgr cgr

Culio vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

• 68 s s

A ieșit Țucudean, a intrat Alexandru Ioniță.

• 57 g g

GOOOL CFR Cluj. Djokovic a reluat cu capul în poartă centrarea perfectă a lui Ciprian Deac.

• 56 cg cg

Sato este avertizat.

• 48 g g

GOOOL Sepsi. Vașvari egalează cu un șut din prima, din interiorul careului.

A ieșit Rudol, a intrat Mensah.

Pauză la la Cluj.

• 37 oc oc

Încă o ocazie pentru Sepsi. Tandia deviază ușor mingea, însă Arlauskis este atent și reușește să rețină.

• 36 oc oc

Ocazie Sepsi. Sato trage superb de la 20 de metri, lateral stânga, însă Arlauskis se întinde și respinge în corner.

• 34 oc

Șut al lui Mario Camora, dar mingea este deviată în corner.

• 16 fm fm

Lovitură de cap a lui Ciprian Deac, însă Niczuly a reușit să rețină balonul.

• 13 oc oc

Ocazie CFR Cluj. Cristi Manea a încercat să reia din foarfecă, însă execuția sa nu a prins cadrul porții celor de la Sepsi.

• 1 g g

GOOOL CFR CLUJ. George Țucudean a deschis scorul în secunda 20, cu o execuție superbă de la marginea careului. Ciprian Deac i-a așezat perfect mingea golgheterului Ligii 1.