gigibecali5
Reacția lui Gigi Becali, după ce a auzit că Risto Radunovic e dorit de CFR Cluj
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (25.04,2024)
Florin Prunea a cerut la națională un jucător după Craiova - CFR Cluj 0-1, iar acesta a venit cu replica
gigi becali
Gigi Becali, numit ”antrenorul anului”
2 - 1
Viitorul Viitorul
Jo 04.02.2021 20:00

CFR Cluj - Viitorul 2-1. Hoban, veteranul de 38 de ani, a adus victoria campioanei în minutul 90+3. Bălgrădean, gafă uriașă

04.02.2021, 21:50

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

CFR Cluj s-a impus dramatic în meciul cu Viitorul, din etapa a 21-a. Veteranul Hoban, de 38 de ani, a adus victoria campioanei în minutul 90+3.

CFR Cluj - Viitorul 2-1. Constănțenii au avut o bară

Rondon a avut prima ocazie a meciului chiar în minutul 1, iar Burcă a ratat și el în minutul 7. Viitorul a avut o ocazie mare în minutul 17, însă cei care au deschis scorul au fost clujenii, prin Itu, în minutul 31, din centrarea perfectă a lui Camora.

Constănțenii au egalat în minutul 52, la o gafă a lui Bălgrădean, care a scăpat mingea în fața lui Dobrosavlevici, iar acesta nu a iertat.

CFR Cluj - Viitorul 2-1. Campioana rămâne la un punct în spatele liderului FCSB

Ganea a reluat apoi direct în brațele portarului, iar Pitu nu a putut nici el să-l învingă pe Bălgrădean. În minutul 66, Viitorul a nimerit bara, prin Ganea, iar pe final, șutul lui Pitu a trecut pe lângă poartă.

În prelungiri, veteranul de 38 de ani, Hoban, a dat lovitura și a împins mingea în poartă din apropiere, iar CFR Cluj - Viitorul s-a terminat 2-1. Campioana rămâne astfel la un singur punct în spatele liderului FCSB, iar constănțenii suferă primul eșec din 2021.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Meciul dintre CFR Cluj și Viitorul poate fi urmărit de la ora 20:00 ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS.

După victoria FCSB-ului din derby-ul cu Dinamo, CFR Cluj are nevoie de victorie pentru a rămâne la un punct în spatele liderului din Liga 1. Cele două echipe sunt despărțite de patru puncte, dar ardelenii au un meci mai puțin.

LIVE VIDEO CFR Cluj - Viitorul, ora 20:00, pe Digi Sport 1. Ardelenii au nevoie de victorie pentru a ține pasul cu FCSB

CFR vrea să își continue seria de meciuri fără înfrângere din campionat. Ultimul meci pierdut de campioana României în Liga 1 a fost pe 22 noiembrie, pe teren propriu, în fața celor de la UTA Arad. De atunci, echipa antrenată de Edi Iordănescu a bifat șapte victorii și două rezultate de egalitate.

De partea cealaltă, Viitorul este implicată în lupta pentru play-off și se va deplasa la Cluj fără antrenorul Mircea Rednic, depistat pozitiv cu COVID-19. Constănțenii vin după cinci egaluri consecutive în campionat și sunt cu ochii pe duelul dintre Chindia și FC Botoșani, în urma căruia se pot apropia de zona play-off-ului dacă vor câștiga în Gruia.

Edi Iordănescu: ”Viitorul ne va pune în dificultate”

"Cu siguranţă Viitorul ne va pune în dificultate pentru că este un adversar de play-off. Eu sunt sigur că ne vom mai întâlni în acest sezon cu Viitorul. Eu nu mă iau nici după observaţia că FC Viitorul are foarte multe rezultate de egalitate.

E adevărat, însă în acelaşi timp ei nu au mai pierdut din decembrie, un lucru important. Viitorul vine cu nevoie de puncte, dar sperăm să facem un joc exact şi să ne impunem. Cu siguranţă Luckassen le va lipsi, dar au mijloace ca să suplinească absenţa lui", a afirmat tehnicianul CFR-ului.

• 90+5 fr2

Final de meci. CFR Cluj - Viitorul se termină 2-1.

• 90+5 cg cg

Artean primește cartonaș galben.

• 90+3 g g

GOOOOL CFR! După o aruncare de la margine, Vinicius prelungește cu capul, Chipciu trimite în bară, mingea sare la Hoban, care înscrie din apropiere.

• 85 s s

Chipciu intră în locul lui Rondon.

• 83 oc oc

Ocazie Viitorul. Pitu șutează din afara careului, dar pe lângă poartă.