Spain: Sevilla FC - CFR 1907 Cluj Wanderers. UEFA Europa League, round of 16
N-au mai avut milă: Dan Petrescu, făcut praf în Coreea de Sud!
dan petrescu
”Trebuie să fie dezamăgiți”. Dan Petrescu, mesaj pentru jucători, după eliminarea din Liga Campionilor Asiei
Tennis Internationals - TENNIS - US OPEN 2022 - WEEK 1, , USA
Ce scrie presa din SUA înaintea revenirii Simonei Halep în circuitul WTA, la Miami Open
Fotbal Club
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
0 - 1
CFR Cluj CFR Cluj
Sb 04.12.2021 15:00

Chindia Târgoviște - CFR Cluj 0-1. Punct ochit, punct lovit pentru ardeleni, însă golul a fost controversat

04.12.2021, 16:50

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• WTA Miami Open: Simona Halep - Paula Badosa, 22:00, DGS 1

CFR Cluj s-a impus și în deplasarea cu Chindia Târgoviște, din etapa a 18-a. A fost 1-0 după un gol controversat, iar ardelenii au câștigat "economicos", după rețeta cu care au obișnuit de când e Dan Petrescu antrenor.

Chindia - CFR Cluj 0-1. Ardelenii au 6 victorii la rând

Campioana a avut prima șansă a meciului în minutul 15, prin Costache, iar apoi a deschis scorul peste 6 minute, prin Omrani, însă reușita sa a fost controversată.

Târgoviștenii, recunoscuți pentru organizarea exemplară din teren, au dat imediat primele semnale de alarmă la poarta lui Hindrich, prin Șerban. Daniel Popa a cerut apoi un penalty, dar arbitrul nu a acordat nimic.

A urmat apoi gafa portarului Căbuz, de care Costache nu a profitat, pentru că a fost blocat de același Căbuz. Portarul Chindiei a ieșit din nou la rampă la două ocazii ale lui Deac.

Prima repriză s-a încheiat cu o fază la care clujenii au cerut penalty, pentru un henț.

Chindia - CFR Cluj 0-1

În debutul părții secunde, trupa lui Emil Săndoi a avut două ocazii într-un minut, prin Dulca și Popadiuc, iar pe final, a mai irosit o șansă prin Neguț, iar Chindia - CFR s-a terminat 0-1.

Astfel, campioana defilează în fruntea ierarhiei, după ce a obținut a șasea victorie la rând.

VIDEO cu rezumatul meciului Chindia Târgoviște - CFR Cluj 0-1:

Meciul Chindia Târgoviște - CFR Cluj, din cadrul etapei a 18-a din Liga 1, se dispută sâmbătă, de la ora 15:00, și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

Înaintea partidei directe, Chindia Târgoviște este pe locul 10 în Liga 1, cu 19 puncte, în timp ce formația ardeleană este lider detașat, cu 45 de puncte, opt în fața FCSB-ului, principala urmăritoare.

Chindia - CFR Cluj LIVE VIDEO, ora 15:00, în direct la Digi Sport 1

Chindia primește vizita CFR-ului după ce a pierdut ultimul meci disputat, 1-2 cu Sepsi în sferturile de finală ale Cupei României. În campionat, târgoviștenii au o înfrângere și două remize în precedentele trei etape, ultima victorie fiind reușită în urmă cu mai bine de o lună, pe 1 noiembrie, 2-0 cu UTA.

CFR Cluj, în schimb, a câștigat ultimele cinci partide de campionat, ultima cu Academica Clinceni 2-0. În acest interval, ardelenii au suferit două înfrângere, ambele în UEFA Europa Conference League.

După ultimul joc, cel cu Academica Clinceni, Dan Petrescu a făcut o scurtă prefață a întâlnirii cu formația din Târgoviște, despre care a spus că va fi ”incredibil de grea, cu o echipă care nu ia gol. Chindia e mai rău decât CFR”.

Schimbare CFR Cluj

Florin Ștefan intră în locul lui Omrani.

Ocazie Chindia Târgovişte

Neguț șutează de la distanță, dar Hindrich reține în doi timpi.

• 49 oc oc

Popadiuc prinde un șut tare, din afara careului, dar Hindrich respinge de lângă bară.

• 49 oc oc

Dulca șutează din 16 metri, dar repinge Graovac cu piciorul.