Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18
”Te-au sunat Mihai Rotaru sau Adrian Mititelu?”. Adrian Mutu a dat replica pe loc
Adrian Mutu
Adrian Mutu ”l-a înțepat” pe Ioan Varga: ”Nu a dat niciun gol, iar tu vrei milioane pe el”
profimedia-0807526376
Jucătorii Rapidului au decis! Cristi Săpunaru, anunț în numele întregului vestiar despre Marius Șumudică

Video Chindia - FC Voluntari 1-0 (0-3 d.l.d.). Echipa lui Mutu va juca în Liga 1 și sezonul viitor

13.06.2018, 20:10

FC Voluntari va juca și în sezonul viitor în Liga 1. Echipa lui Adi Mutu a pierdut la limită, 0-1, returul de la Târgoviște, dar s-a impus la loviturile de departajare și va mai bifa încă un sezon pe prima scenă a fotbalului românesc.

vestiar voluntari
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Mutu rămâne cu Voluntari în Liga I: a câștigat barajul cu Chindia Târgoviște, după o victorie la penalty-uri în retur. Ilfovenii s-au impus cu 1-0 în primul meci și au ratat o ocazie uriaşă în minutul 2 al întâlnirii de la Târgoviște, când jucătorul împrumutat de la FCSB, Daniel Benzar, a trimis în bară. Ilfovenii au mai irosit o ocazie bună prin Bălan.

Înainte să revină la Dinamo, fiul lui Ciobotariu, Denis, a egalat scorul la general, 1-1, cu un gol în minutul 68 şi a trimis meciul în prelungiri. Voluntari a ratat o ocazie în minutul 92 şi a câştigat meciul la loviturile de departajare, 0-3, după golul lui Leasă.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI

VIDEO CU LOVITURILE DE DEPARTAJARE

LIVE VIDEO&TEXT

Min 120: GOOOOL FC VOLUNTARI! Leasă transformă penalty-ul care asigură ilfovenilor încă un sezon în Liga 1. Echipa lui Mutu a câștigat cu 3-0 seria loviturilor de departajare

Min 120: RATEAZĂ NEGUȚ! Jucătorul Chindiei trimite în transversală și dacă Voluntariul înscrie, totul se termină pentru Chindia

Min 120: RATEAZĂ RĂUȚĂ! Mijlocașul Voluntariului trimite pe lângă poartă

Min 120: APĂRĂ MINCĂ! Goalkeeperul de la Voluntari scoate și șutul lui Pencea

Min 120:  GOOOL FC VOLUNTARI! Înscrie Marinescu, 2-0 pentru ilfoveni

Min 120: APĂRĂ MINCĂ! Portarul ilfovenilor apără execuția lui Cherchez

Min 120: GOOOL FC VOLUNTARI! Transformă fără probleme Florin Cernat, 1-0 pentru ilfoveni

Min 120: Fluier final. Ultima echipă care va evolua în sezonul următor în Liga 1 se va afla la loviturile de departajare.

Min 107: Galben și pentru Ionuț Balaur, după un fault asupra lui Cherchez.

Min 106: A început repriza secundă de prelungiri.

Min 105: Fluier final al primei reprize de prelungiri

Min 100: Cartonaș galben pentru Alexandru Răuță, de la FC Voluntari, pentru un fault din spate

Min 95: Schimbare la gazde. Liviu Mihai îi lasă locul în teren lui Nisipeanu

Min 92: OCAZIE VOLUNTARI! Balaur trimite cu capul, din poziție ideală, dar balonul ocolește de puțin poarta lui Aioanii.

Min 91: A început prima repriză de prelungiri a confruntării de la Târgoviște.

Min 90+4: Fluier de final al timpului regulamentar. Partida va intra în prelungiri.

Min 80: Schimbare la Chindia. Pencea intră în locul lui Dumitrescu.

Min 76: OCAZIE CHINDIA! Cherchez a trimis periculos din lovitură liberă, dar mingea a fost pe direcția lui Mincă, portarul oaspeților respingând în corner, de sub transversală.

Min 74: Modificare la FC Voluntari. Voicu intră în locul lui Bălan

Min 68: GOOOOOL CHINDIA! GOOOOL CIOBOTARIU! Gazdele dschid scorul prin Denis Ciobotariu, care a reluat în plasă, cu capul, o centrare a lui Cherchez.

Min 59: Prima modificare la oaspeți. Mutu îl trimite pe Ivanovici în locul lui Daniel Benzar.

Min 56: OCAZIE CHINDIA! Neguț încearcă un șut către colțul lung, de la marginea careului de 16 metri, dar Mincă este la post și respinge în corner.

Min 47: OCAZIE VOLUNTARI! Marinescu trimite, din voleu, o torpilă de la 30 de metri, dar portarul Aioanii are o paradă excelentă și reușește să rețină balonul în doi timpi.

Min 45: A început repriza secundă a duelului dintre Chindia și FC Voluntari.

Min 45+2: Final de primă repriză la Târgoviște. Cele două echipe intră la cabine la egalitate, 0-0.

Min 45+1: Prima repriză se încheie cu o oportunitate de gol a ilfovenilor. Bălan a trimis cu capul, mingea a trecut puțin pe lângă poarta lui Aioanii

Min 45: Daniel Benzar a făcut un fault din spate și a fost avertizat. Este al treilea jucător avertizat din echipa oaspete în această primă repriză.

Min 35: Horj alunecă într-un duel cu Florea și apoi îl agață de jos pe jucătorul Chindiei. Centralul Istvan Kovacs fluieră fault, jucătorii gazdelor cer al doilea galben pentru fundașul de la Voluntari, însă arbitrul din Carei nu-l acordă.

Min 30: Încă un avertisment în tabăra oaspeților. Bucurică a văzut cartonașul galben după o intrare cu talpa.

Min 28: După un început de meci dominat de FC Voluntari, gazdele au echilibrat disputa și s-au apropiat de mai multe ori de poarta lui Mincă, însă șuturile jucătorilor Chindiei au fost blocate de defensiva ilfoveană.

Min 22: Pauză de hidratare la Târgoviște, acolo unde la ora începerii partidei erau aproape 35 de grade.

Min 15: Primul avertisment și la gazde. Liviu Mihai este cel care îl vede.

Min 12: OCAZIE CHINDIA! Florea câștigă un duel cu Balaur și trimite cu capul, dar mingea trece peste transversala porții ilfovene.

Min 10: Răzvan Horj, de la FC Voluntari, vede primul cartonaș galben al partidei, pentru un fault asupra lui Florea.

Min 2: BARĂ FC VOLUNTARI! Daniel Benzar este aproape să deschidă scorul încă din minutul doi. Jucătorul împrumutat de FCSB la Voluntari a trimis în transversală, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.

Min 1: A început partida dintre Chindia Târgoviște și FC Voluntari. Gazdele au avut lovitura de începere.

UPDATE 16:40 ECHIPELE DE START

Chindia: Aioanii - Martac, D. Ciobotariu, Vătavu, Dumitraşcu - Neguţ, Rogoveanu, L. Mihai, Cr. Stoica - D. Florea, Cherchez.

FC Voluntari:  Mincă - Leasă, Balaur, Horj, Bucurică - Novac, Răuță, Căpățână, Marinescu, D. Benzar - Ad. Bălan.

Misiune dificilă pentru Chindia Târgoviște, în tentativa de a promova în Liga 1. FC Voluntari a câștigat prima manșă a supraviețuirii în Liga 1, 1-0. Ionuț Balaur a marcat unicul gol al partidei cu 11 minute înainte de final, când a primit o pasă la marginea careului de la Costin Lazăr și a șutat din prima fără nicio șansă pentru portarul advers.

După acest rezultat, echipa antrenată de Nicu Croitoru e gata să întoarcă soarta barajului în returul cu echipa pregătită de Adrian Mutu. Ilfovenii joacă pe o primă de 30.000 de euro, bani pe care jucătorii îi vor primi dacă rămân în Liga 1.

Formația lui Mutu s-a calificat in extremis la baraj, grație unui egal obținut în finalul disputei cu Juventus București, în ultima etapă a play-out-ului din Liga I. Voluntari a egalat dintr-un penalty cel puțin discutabil acordat de centralul Sebastian Colțescu.

De partea cealaltă, Chindia a terminat pe ultima treaptă a podiumului sezonul în Liga 2, iar pe final a redus considerabil turația.

Etichete: adrian mutu , mutu , mutu antrenor , promovare liga 1 , baraj liga 1 , mutu voluntari , voluntari chindia , baraj voluntari , chindia baraj , retrogradare liga1

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,8 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei

Ion Țiriac (84 de ani) a prezentat oficial, în cadrul unui eveniment, maşina Mercedes AMG One, care...

ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58
Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”

Se încheie o eră! După 5 ani, antrenorul unui club uriaș al Europei își ia adio de la echipă
A general view inside the stadium during UEFA Champions League 2023/24 Group Stage - Group F football match between AC M
Ion Țiriac și-a adus "Perla Coroanei" în țară: "E ceva unic!" Primele imagini și cât a plătit omul de afaceri
tiriac2
Planul pus la cale de Xavi: ce va face după plecarea de la Barcelona
xavi
Exclusiv Variantă surpriză la Rapid. ”Sunt aproape sigur că va veni Mutu. E înaintea lui Șumudică”
adrian mutu
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
"Salvaţi-ne, vă rugăm!". Cum a scăpat-o Ion Iliescu pe Steaua de la faliment
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Jucătorul care l-a impresionat pe Adrian Mutu în CFR Cluj - FCSB. ”Joacă într-un picior în România”
FC Hermanstadt v FC Rapid Bucuresti - Romanian SuperLiga 1, Medias - 14 Oct 2022

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”