Prioritatea lui Rareș Pop, ”perla” de 800.000€ a celor de la Rapid, înainte de mutarea în Giulești
Video ”Mircea’s on fire”. Rednic nu s-a mai abținut și a ”îngenuncheat” în fața jucătorilor de la UTA
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
1 - 1
UTA Arad UTA Arad
Sb 13.02.2021 14:30

Chindia Târgoviște - UTA Arad 1-1. Echipa lui Săndoi, egalată în prelungirile partidei

13.02.2021, 16:23

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Chindia și UTA Arad au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat la Buftea. Ambele echipe se pot îndepărta de zona play-off-ului.

Dulca a avut prima ocazie periculoasă a partidei, cu un șut din întoarcere, dar a trimis pe lângă poarta lui Iacob. Antal a replicat un minut mai târziu, după ce a încercat să îl execute cu o ”scăriță” pe Aioani. Mingea nu a nimerit spațiul porții.

În minutul 31, Daniel Popa a înscris după o acțiune a lui Florea. Atacantul care aparține de Dinamo a preluat cu dreptul și a șutat cu stângul direct sub bara transversală a porții lui Iacob.

În partea secundă, Adi Petre a bifat o ocazie importantă, dar a reluat peste poartă din pasa lui Buhăcianu. Arădenii au dat lovitura pe final, prin Erico. Brazilianul a reluat cu capul o minge deviată de Pițian și Chindia - UTA s-a încheiat 1-1.

Cele două echipe rămân la egalitate de puncte (29), pe locurile șapte, respectiv opt.

LIVE VIDEO Chindia Târgoviște - UTA Arad, 14:30, Digi Sport 1. Gazdele vin după trei eșecuri consecutive

Dâmbovițenii vin după trei eșecuri consecutive în Liga 1 și au pierdut locurile de play-off, ajungând pe 7, cu 28 de puncte. UTA este la egalitate, dar un golaveraj inferior, astfel că se află pe poziția 9.

La mijlocul săptămânii, cele două formații au evoluat în Cupa României. Chindia a trecut fără emoții în sferturi, după 3-0 cu Farul, în timp ce UTA a fost eliminată de Universitatea Cluj, scor 1-2.

La această partidă nu va putea asista Laszlo Balint, antrenorul celor de la UTA Arad, care a fost depistat cu COVID-19 înaintea meciului cu Universitatea Cluj.

În partida tur de la Arad dintre UTA și Chindia, gazdele se impuneau cu 1-0, după golul lui Rusu.

• 90+4 fr2

Final de meci!

• 90+2 g g

GOOOL UTA! Iacob centrează din lovitură liberă, Pițian trimite pe spate, mingea ajunge la Erico, iar brazilianul reia cu capul din câțiva metri și înscrie.