Chipciu și Ciobotariu l-au impresionat pe Dan Petrescu. Cum s-au descurcat într-o probă infernală
20.01.2020, 08:58Alexandru Chipciu (30 de ani) și Denis Ciobotariu (21 de ani) au impresionat la ultimul antrenament al CFR-ului, unde au obținut punctaje foarte bune la testul fizic Gacon.
![Chipciu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMSUyRjE4JTJGMTE1MTk5Ml8xMTUx/OTkyX0NoaXBjaXUuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPThhNDM4Yjk2MzQ3MTUzYWUzNjM3N2ZiZDc3MjEzOTk3.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Chipciu a obținut scorul 23, în timp ce Denis Ciobotariu a înregistrat scorul 24, la fel ca Andrei Burcă și Ciprian Deac. Niciun alt jucător nu a obținut mai mult de 24. Chipciu și Ciobotariu jr. tocmai au semnat cu CFR Cluj, dar par pregătiți pentru a debuta în tricoul campioanei.
Ce presupune testul fizic Gacon
Testul Gacon presupune 25 de ture consecutive de alergare. Prima tură se efectuează pe o distanță de 125 de metri, iar la finalul fiecăreia se mai adaugă câte 6.25 de metri. Ultima tură se desfășoară pe o distanță de 275 de metri. În total, jucătorii aleargă pe o distanță de 5.000 de metri.
Chipciu și Ciobotariu, singurele transferuri ale CFR-ului
Chipciu a mai jucat de-a lungul carierei pentru FC Brașov, FCSB și Sparta Praga, iar la naţionala României a strâns 47 de meciuri şi şase goluri. Cotat la 800.000 de euro, mijlocașul a semnat un contract valabil pe 2 ani și jumătate cu campioana României.
Crescut de Dinamo, Denis Ciobotariu a ajuns la CFR Cluj în schimbul sumei de 150.000 de euro.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Liga 1 se va relua cu etapa 23, rundă în care se joacă și partida dintre CFR și FCSB, programată duminică, 2 februarie, de la ora 20:00, care va fi transmisă în direct pe Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS. Meciul putea fi urmărit și în format live text și video pe digisport.ro. Jocul va putea fi vizionat de către abonații RCS-RDS și în aplicația Digi Online.
Etichete: liga 1 , cfr cluj , chipciu , ciobotariu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...