Ciobotariu, după 1-1 cu Dinamo: "Rezultatul e echitabil. Cu puţină atenție puteam câștiga"
09.12.2012, 23:29Antrenorul echipei CSMS Iaşi, Liviu Ciobotariu, a declarat, după remiza din meciul cu Dinamo, scor 1-1, că rezultatul este echitabil, dar a precizat că elevii săi puteau câştiga, dacă erau mai atenţi.
![Ciobi](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTIl/MkYxMiUyRjIwJTJGMjE5MTZfMjE5MTZf/Q2lvYmkuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZo/YXNoPTM0Nzg0MzE0ODQxZjQzNDRiMjQyNWJlMTRmZGMzMWRj.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"Am început foarte bine, am pus presiune pe adversar şi am reuşit să marcăm. Am terminat meciul la fel de bine, având două situaţii de a înscrie. Dacă ţinem cont că şi Dinamo a avut o ocazie clară de a marca în repriza a doua prin Dănciulescu, cred că rezultatul este echitabil. Îi felicit pe băieţi pentru efortul depus şi cu puţină atenţie am fi putut câştiga astăzi", a spus Ciobotariu.
Întrebat despre situaţia dificilă de la Dinamo, Ciobotariu a afirmat: "E foarte greu pentru un antrenor să conducă un lot nemulţumit. Ei trebuie să-şi rezolve problemele, le doresc să prindă podiumul, iar noi să rămânem în Liga I".
Întrebat dacă etapa a 20-a a Ligii I, programată week-end-ul viitor, ar trebui să se mai dispute, Ciobotariu a răspuns: "Mă gândesc la jucători în primul rând şi nu ştiu ce condiţii meteo vor fi la ora meciului cu Rapid. E greu să joci fotbal la minus 10 grade, dar dacă se va decide să se joace, vom juca".
Etichete: rapid , dinamo , iasi , ciobotariu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...