Concluzia trasă de Ciprian Marica, imediat după Farul - FCSB: ”Nu ne-au fost superiori”
articol scris de Digi Sport01.04.2024, 08:09
Farul Constanța a pierdut, pe teren propriu, scor 0-1, în fața celor de la FCSB, într-un meci din cadrul etapei a 2-a a play-off-ului SuperLigii.
![marica](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTEl/MkYyMCUyRjE0MTc3MTNfMTQxNzcxM19t/YXJpY2EuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZo/YXNoPTU0MDBiOGY0ODk2YTc4YzAzZTQxNzMwY2I2NWI4YmVi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Unicul gol al acestei partide a fost marcat de Adrian Șut (minutul 82).
Ciprian Marica: ”Farul a fost echipa mai bună. Nu a meritat să piardă”
Ciprian Marica (38 de ani), acționarul minoritar al celor de la Farul Constanța, a subliniat că formația dobrogeană a prestat un joc bun în fața ”roș-albaștilor” și că nu merita să piardă această partidă prin prisma evoluțiilor pe care le-au avut jucătorii pregătiți de Gheorghe Hagi (59 de ani).
De asemenea, oficialul campioanei României s-a declarat conAvins că, în urma acestei victorii, FCSB și-a asigurat, într-o proporție covârșitoare, titlul în acest sezon de SuperLiga.
”Un meci echilibrat, între două echipe diferite. O echipă în adevăratul sens al cuvântului, Farul, care evoluează ca o echipă, și alta cu individualități, cu jucători care pot face diferența în orice moment, cum e cazul FCSB-ului. E greu de crezut că-i mai poate prinde cineva.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nu cred că au fost superiori. Farul a fost echipa mai bună, dar micile detalii fac diferența. Uite că o fază fixă, neatenți acolo, Șut ia prim-planul și reușește să marcheze. Ăsta e fotbalul. Eu cred că Farul nu a meritat să piardă.
FCSB a închegat un grup. Are calitate. Nu a pierdut jucători în pauza competițională și se vede că are automatiste. Cumva, e meritat că e pe primul loc. Au furat startul. Campioantul e jucat”, a spus Marica, la zona mixtă.
În urma acestui rezultat, Farul Constanța se află pe locul al 5-lea în play-off-ul SuperLigii, cu 25 de puncte. De partea cealaltă, FCSB ocupă prima poziție a ierarhiei, cu 38 de puncte.
Clasamentul play-off-ului SuperLigii
![clasament-play-off-superliga-etapa-2](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwMSUyRjE5NDE4NzhfMTk0MTg3OF9j/bGFzYW1lbnQtcGxheS1vZmYtc3VwZXJs/aWdhLWV0YXBhLTIucG5nJnc9NTkwJmhh/c2g9Mzc5MzAyYzAyNzE1NDBkMTc4OWVhYWY2ODE4NTM3ZTE=.thumb.jpg)
VIDEO Rezumat Farul Constanța - FCSB, scor 0-1
Etichete: farul constanta , ciprian marica , superliga , fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)