minge
Echipa etapei a 5-a din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii + cine este antrenorul rundei
malda
Video Ce a spus Marius Măldărășanu, după ce Hermannstadt a obținut un punct în minutul 90+3
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
0 - 4
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Sb 19.05.2018 22:45

Concordia Chiajna - Dinamo 0-4. Repriză de vis pentru echipa lui Bratu. A 9-a victorie în play-out

19.05.2018, 22:34

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Dinamo a dat recital la Chiajna, unde a avut nevoie de doar opt minute pentru a deschide scorul, prin Antun Palic. Apoi, Moldoveanu a scos un penalty, transformat de Salomao.

În minutul 26, era deja 3-0 pentru echipa lui Bratu. Pesic şi-a trecut numele printre marcatori. Dinamo nu s-a oprit - a înscris pentru prima dată patru goluri în prima repriză a unui meci din Liga 1 după o pauză de 7 ani.
Şutul lui Salomao a fost deviat în proprie poartă de Bărboianu. 4-0 a fost şi scorul final. Dinamo a obţinut a treia victorie la rând cu Concordia şi este, matematic, campioană a playout-ului.

• 90 fr2

S-a terminat meciul! Dinamo s-a impus cu 4-0 în faţa Concordiei.

• 90 oc oc

BARĂ CHIAJNA! Nivaldo şutează de la 10 metri, dar mingea deviată de Penedo loveşte bara.

• 72 oc oc

Palic şutează de la limita careului de 16 metri, dar mingea trece peste transversală.

A început repriza secundă

S-a terminat  prima repriză. Dinamo conduce cu un convingător 4-0.

• 45 g g

GOOOOOOL DINAMO!!!! GOOOOOL SALOMAO!!!! Salomao îl învinge pe Caparco, cu un şut din apropiere.

• 32 oc oc

OCAZIE Dinamo! Moldoveanu pătrunde superb, dar şutul său e respins excelent de Caparco.

• 29 oc oc

OCAZIE Chiajna! Cristescu şutează din careul mic, dar Penedo are un reflex excelent şi mingea ajunge în cele din urmă în corner.

• 26 g g

GOOOOOOL DINAMO!!!! GOOOOOL PESIC!!!! Palic centrează perfect şi Pesic duce scorul la 3-0.

• 23 gp gp

GOOOOOOOL DINAMO!!!! GOOOOOOOL SALOMAO!!!!! Salomao îl învinge pe Caparco fără probleme.

• 22 p p

PENALTY DINAMO!!!! Moldoveanu primeşte o minge în spatele apărării gazdelor de la Salomao şi este faultat în careu de Caparco.

• 8 g g

GOOOOOOL DINAMO!!!! GOOOOOL PALIC!!!! Mijlocaşul oaspeţilor deschide scorul cu o lovitură de cap.