Ionuț Negoiță e optimist: ”Dinamo are un avantaj”
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (1.09.2023)
Albion Rrahmani, tot mai aproape de Benfica! Legendarul fotbalist, ajuns președinte, este cel care îl vrea
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
0 - 0
FCSB FCSB
Lu 18.02.2019 20:00

Concordia - FCSB 0-0. Un nou pas greșit pentru Teja! Man și Fl. Coman au ratat cele mai mari ocazii

18.02.2019, 21:50

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• WTA Miami Open: Simona Halep - Paula Badosa, 22:00, DGS 1

FCSB nu a profitat de pasul greșit făcut de liderul CFR și s-a încurcat pe terenul ultimei clasate, Concordia, scor 0-0. Roș-albaștrii au început în forță și Dennis Man a avut două ocazii în decurs de un minut. Caparco a fost pus la încercare și de un coechipier - italianul a respins mingea trimisã greşit de Grădinaru şi s-a terminat 0-0 la pauză.

Jucătorii lui Teja au avut o șansî mare de a deschide scorul și în debutul reprizei secunde. Florinel Coman nu a reușit sî trimitî mingea în poartă nici în minutul 69. Concordia putea da lovitura la prima apariție în careul advers. Congolezul Iloki l-a iertat pe Bălgrădean. Benzar și Dennis Man au conclucrat la ultima ocazie a vicecampioanei, dar Caparco a intervenit salvator și Chiajna a terminat neînvinsă cu FCSB.

Concordia e singura echipă care, în acest sezon, nu a primit gol de la FCSB tur-retur. La meciul din tur, Concordia, antrenata de Dorinel Munteanu, reușea să detoneze prima bombă a sezonului învingând cu 1-0.

FCSB FCSB
  • 90+5 final

FINAL. FCSB nu o bate pe Concordia nici de această dată și coboară un loc pe podium, la golaveraj, întrecută de Craiova.

• 90+2 cg cg

Cadamuro vede galbenul.

• 90+2 fm fm

Marc intervine la un balon aruncat în careul Concordiei, degajează, dar se pare că înainte să lovească balonul l-a lovit pe Man în cap. Arbitrul lasă jocul liber

• 90 oc oc

OCAZIE! Caparco îl blochează în extremis pe Man la pasa lungă trimisă de Nedelcu.

• 82 s s

Adrian Falub îl introduce pe Cristian Alexandru Albu în locul lui Thaer Bawab.

• 82 oc oc

OCAZIE! Man reia cu capul, Caparco scoate de sub transversală!

• 80 oc oc

OCAZIE! Cristescu reia cu capul pe lângă poartă, după corner.

• 80 oc oc

OCAZIE! Iloki rămâne singur cu Bălgrădean, însă portarul de la FCSB are o intervenție salvatoare.

• 79 fm fm

Bawab reușește să tragă din colțul careului mare, mingea este deviată, dar Bălgrădean este la post.

• 75 oc oc

OCAZIE! Junior Morais centrează în fața porții, pe jos, dar niciun coleg nu a luat fața vreunui adversar și mingea a trecut agonizant prin fața porții.

• 70 s s

Dragoș Nedelcu îi ia locul lui Mihai Pintili, la FCSB.

• 69 oc oc

OCAZIE! Florinel Coman se întoarce în careu, trage la scurt, dar mingea trece la 2-3 centrimetri pe lângă.

• 66 s s

Hora intră în locul lui Gnohere, foarte șters.

• 65 fm fm

Planic reia cu capul, după o centrare, șterge balonul, care iese în aut de poartă.

• 64 cg cg

Marc intra tare la Gnohere, apoi la Tănase și este avertizat de Cojocaru.

• 60 s s

Schimbare la gazde: Nivaldo e înlocuit de Jules Iloki.

• 59 fm fm

Benzar centrează în careu, mingea trece prin fața porții, iar Fl. Coman, de la bara a doua, nu poate relua periculos.

• 58 fm fm

Jucatorii FCSB-ului presează de minute bune careul advers, dar fără să-l pună în pericol pe Caparco.

• 54 oc oc

OCAZIE! Moruțan se trezeste cu mingea la picior în careul advers, întoarce un adversar, trage tare, dar în blocaj.

• 47 oc oc

OCAZIE! Florinel Coman trage din colțul careului, mingea izbește transversala!

Olimpiu Moruțan a intrat în locul lui Florentin Matei.

S-a reluat partida.

PAUZĂ.

• 45 fm fm

Mingea ajunge la Matei, în marginea careului, șutul acestuia se duce pe lângă poartă.

• 41 fm fm

Incursiunea lui Nicolas Gorobsov este respinsă de defensiva celor de la FCSB în corner.

• 38 cg cg

Ropotan intră tare la Junior Morais, nu-l faultează rău, dar pentru intervenția disperată s-a ales cu un galben.

• 37 oc oc

OCAZIE! Ropotan trage din prima, din afara careului, mult pe lăngă.

• 30 oc oc

OCAZIE! Grădinaru reia cu capul, greșit, după un corner, iar Caparco este nevoit să scoată în corner.

• 28 fm fm

Ropotan trage modest, prinde Bălgrădean.

• 21 fm fm

Coman îl găsește în careu pe Gnohere, dar acesta este semnalizat în poziție afară din joc.

• 19 oc oc

OCAZIE! Marius Alexe reia din careul mic, mult peste.

• 14 cg cg

Joao Meira îl lovește pe Florentin Matei, cu cotul, și scapă de eliminare.

• 12 fm fm

Primele acțiuni ofensive ale Concordiei. Marius Alexe încearcă o lansare, dar balonul e blocat de Filip.

• 8 oc oc

OCAZIE! Același Man rămâne singur cu portarul și trimite cu exteriorul pe lângă poartă.