Cristi Săpunaru revine la derby-ul cu FCSB! Veste importantă pentru Adrian Mutu
articol scris de Digi Sport19.07.2022, 15:00
Rapid va primi vizita celor de la FCSB duminică, de la ora 21:30, în direct la Digi Sport 1, într-un meci care contează pentru etapa cu numărul doi din Superligă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDcl/MkYxOSUyRjE1NDg2MDVfMTU0ODYwNV9S/QVBJRC1CVUNVUkVTVEktR0FaLU1FVEFO/LU1FRElBUy1QTEFZLU9VVC1MSUdBLTEt/Q0FTQS1QQVJJVVJJTE9SLTE4XzA0XzIw/MjItMi5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhh/c2g9YjQ0MDU1OGM2NmJlMjBmMDNlMjMyZDMyNmZlZjIxNTY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Cristi Săpunaru revine la derby-ul cu FCSB! Veste importantă pentru Adrian Mutu
Căpitanul Rapidului a fost eliminat în ultima etapă din play-out-ul sezonului trecut, în meciul cu U Craiova, încheiat cu scorul de 2-3 pentru olteni. La finalul partidei, Crisi Săpunaru a avut un conflict cu Lorenzo Paramatti, iar fundașul giuleștenilor a văzut direct cartonaș roșu, astfel că nu a putut evolua în barajul cu CS Mioveni și nici în prima etapă din noul an, contra CFR-ului.
Săpunaru și-a ispășit pedeapsa și va reveni pe teren la derby-ul cu FCSB, care va avea loc la finalul acestei săptămâni. În runda precedentă, Adrian Mutu i-a folosit în centrul apărării pe Paul Iacob și Dragoș Grigore.
Cum a explicat Cristi Săpunaru gestul din finalul meciului cu U Craiova 1948
Cristi Săpunaru, căpitanul Rapidului, a vorbit despre nervii care au existat la finalul partidei, atunci când a fost aproape de bătaie cu Lorenzo Paramatti, jucătorul oltenilor.
"Băiatul de ei cu numărul 5 de la ei nu știu ce avea. Să-i dea Rareș Ilie tricoul lui să-și facă un tablou, că am văzut că tot trăgea de el. A venit el pe Giulești să arate emblema. Ai câștigat, du-te tată la vestiare. Nu-mi pare rău de nimic, doar de rezultat. Suntem proști.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Au avut o ocazie în prima repriză și au marcat, după am început repriza a doua prost și aia a fost. Mergem la Mioveni și trebuie să câștigăm. Lucrurile nu s-au complicat, trebuie să câștigăm și suntem pe primul loc. Eu v-am spus că e stadionul prea mic și nu m-a crezut nimeni", a spus Cristi Săpunaru.
Etichete: adrian mutu , cristi sapunaru , rapid fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)