claudiu-niculescu0
Video Schumacher și Niculescu, reacții dure după Mioveni - Șelimbăr 0-0: ”Nu mi-a plăcut absolut nimic!” / ”E greu!”
FOTBAL:CS MIOVENI-CSC SELIMBAR, PLAY OFF LIGA 2 CASA PARIURILOR (15.04.2024)
Video CS Mioveni - CSC Șelimbăr 0-0. Echipa lui Claudiu Niculescu a rămas pe locul secund în play-off-ul din Liga 2
CRISTIANO BERGODI NERVOS (14)
Video Întrebarea care l-a făcut pe Bergodi să-și iasă din minți. Imagini fără precedent cu antrenorul italian
CS Mioveni CS Mioveni
3 - 1
Academica Clinceni Academica Clinceni
Du 23.01.2022 14:30

CS Mioveni - Academica Clinceni 3-1. Ilfovenii își continuă căderea, deși au ratat două șanse mari

23.01.2022, 16:20

• UCL: Barcelona - PSG, marți, 22:00, DGS 1

• UCL: Borussia Dortmund - Atletico Madrid, marți, 22:00, DGS 2

Victorie extrem de importantă pentru CS Mioveni în primul său meci oficial din 2022. Argeșenii s-au impus cu 3-1 în fața codașei Academica Clinceni, care își continuă căderea, după ce a rămas fără o mulțime de jucători.

CS Mioveni - Academica Clinceni 3-1. Buziuc a reușit o dublă

După ocazia din minutul 5, Mioveniul a dat două goluri în interval de 20 de minute, prin Rădescu și Buziuc, ambele din centrările aceluiași Oancea.

Ilfovenii au înscris surprinzător, în minutul 40, prin Iulian Ștefan, iar pe finalul primei reprize, argeșenii au cerut penalty pentru un presupus henț la Veljos.

Repriza secundă a început tot cu Mioveniul în atac, dar foarfeca lui Scarlatache și șutul lui Șerbănică, din aceeași fază, nu au avut sorți de izbândă.

CS Mioveni - Academica Clinceni 3-1. Ilfovenii rămân pe ultimul loc, la un punct de Dinamo

Mioveniul a marcat din nou în minutul 57, când Buziuc a reușit dubla. Tot Buziuc a ratat apoi o șansă uriașă din câțiva metri, însă a venit și rândul Academicii, când puștiul de 15 ani, Dima, a fost blocat de Șerbănică.

Pe final, Dumitrache a scos de pe linia porții șutul lui Vereș, însă apoi Clinceniul a mai avut o șansă mare, la lovitura de cap a lui Ștefan.

CS Mioveni a irosit ultimele două ocazii ale meciului, când Coșereanu a rămas singur cu portarul, iar Garutti a trimis direct în brațele lui Ureche.

VIDEO cu rezumatul meciului CS Mioveni - Academica Clinceni 3-1:

CS Mioveni - Academica Clinceni, LIVE VIDEO pe Digi Sport 1, 14:30. Oaspeții, fără antrenor principal și portar de rezervă

• CS Mioveni: Ducan - Iacob, Scarlatache, Garutti - Oancea, Veres, Dumitriu, Șerbănică - Rădescu - Buziuc, Sanoh
    Rezerve: Popescu, Balaur, Burnea, Toma, Dat, Coman, Coșereanu, Raicea, Voinea
  • Academica Clinceni: Ureche - Ștefan, Pîrvulescu, Sterian - Ioniță, Ion, Obedeanu, Longher - Dumitrache, Vellios, Ruben Goma
    Rezerve: De Amorim, Lis, Melniciuc, Dima

CS Mioveni - Academica Clinceni se joacă duminică de la ora 14:30 și va putea fi urmărit în format LIVE VIDEO pe Digi Sport 1, dar și pe www.digisport.ro sau în aplicația Digi Sport (disponibilă în Google Play sau App Store), de către abonații RCS & RDS.

• Academica Clinceni nu îl va avea pe bancă pe antrenorul principal Adrian Falub, care lipsește din motive personale. De asemenea, ilfovenii au doar patru jucători pe banca de rezerve, printre care niciun portar.

CS Mioveni - Academica Clinceni, LIVE VIDEO pe Digi Sport 1, 14:30. Cele două formații se întrec în recorduri negative

Înainte de duelul de pe Stadionul Orășenesc, CS Mioveni se clasează pe locul 12 în Liga 1, la 11 puncte distanță de primul loc din playoff. În această ediție de campionat, formația lui Alexandru Pelici are o medie de un punct per meci - 21 de puncte în tot atâtea partide disputate.

CS Mioveni bifează și un record negativ, cel mai slab atac din Liga 1. Argeșenii au marcat doar de 13 ori și se află la egalitate la acest capitol cu Chindia, echipă care are și ea probleme în ofensivă în acest sezon.

În tabăra adversă, lucrurile stau și mai rău. Academica Clinceni e de multe luni ultima echipă din campionat, pe locul 16. Ilfovenii nu au reușit să strângă decât 11 puncte, însă 7 dintre ele au venit în ultimele 5 meciuri, semn că progresează în ultimul timp.

Nici echipa lui Adrian Falub nu stă mai bine la capitolul goluri marcate în acest sezon, cu doar 15 reușite. În duelul din tur, de pe Stadionul Dinamo, meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1

• 90+3 fr2

CS Mioveni - Academica Clinceni se termină 3-1.

• 90 oc
    Ocazie CS Mioveni

După o centrare din corner, Garutti trimite cu capul direct în brațele portarului.

• 84 oc

Toma combină cu Coșereanu, Pîrvuleșcu face o greșeală mare, Coșereanu recuperează și rămâne singur cu portarul, dar acesta intervine in extremis.

Ocazie Academica Clinceni

După o centrare din lovitură liberă, Iulian Ștefan e liber în careu, dar trimite cu capul pe lângă poartă.

• 80 oc

După o centrare din lovitură liberă, Voinea recentrează pentru Vereș, dar șutul său e scos de pe linia porții de Valentin Dumitrache.

• 76 s

Voinea intră în locul lui Oancea.

• 76 s

Coșereanu intră în locul lui Buziuc.

• 74 oc

Puștiul Andrei Dima, care nu a împlinit încă 16 ani, primește o pasă lungă perfectă, șutează, dar Șerbănică se aruncă în fața balonului și respinge șutul.

• 65 oc

Rădescu centrează pe jos în careu, Sanoh alunecă, dar ajunge la minge, driblează și pasează pentru Buziuc, care trage peste poartă din centrul careului.

• 64 s

Toma intră în locul lui Dumitriu.

• 59 s

Lis intră în locul lui Goma.

• 57 g
    Gol CS Mioveni

După o centrare lungă, Dumitriu trimite cu capul pentru Buziuc, care reia din prima la colțul lung și reușete dubla.

• 54 oc

Buziuc centrează din corner, Scarlatache reia din foarfecă, dar nimerește în blocaj, mingea sare la Șerbănică, dar acesta trage în plasa laterală.

La pauză, CS Mioveni - Academica Clinceni 2-1.

• 45 oc

Sanoh centrează în careu, Dumitriu șutează în blocaj, dar gazdele cer penalty pentru că mingea pare să îl lovească în mână pe Veljos.

• 40 g
    Gol Academica Clinceni

După o centrare de pe dreapta, Velios deviază cu capul, Vereș respinge defectos, iar Iulian Ștefan înscrie cu un șut din prima.

• 34 g
    Gol

Același Oancea centrează de pe dreapta, iar Buziuc împinge mingea în poartă din 6 metri.

• 26 fm
    Fază meci CS Mioveni

Sanoh centrează pe jos, în fața porții, dar portarul reține.

• 14 g

Oancea centrează de pe dreapta, iar Rădescu deschide scorul cu o lovitură de cap.

• 5 oc

După ce Iacob șutează în colegul său, Buziuc, acesta trage aiurea din întoarcere, însă faza continuă. Șerbănică centrează în careu, balonul e respins greșit de Ștefan, Garutti șutează, însă Ureche respinge în față, de unde Rădescu trimite în blocaj.