Video Exclusiv "Cum e să fii stelistul care a retrogradat-o pe Dinamo?" Răspunsul plin de sinceritate al lui Erik Lincar
articol scris de Digi Sport02.06.2022, 00:13
Dinamo a retrogradat în premieră după 74 ani de existență doar în Liga 1, în urma barajului de menținere/promovare în Liga 1 contra celor de la U Cluj, scor 1-3 la general.
![image_2022-06-01_212709017](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDYl/MkYwMSUyRjE1MjA0NzFfMTUyMDQ3MV9p/bWFnZV8yMDIyLTA2LTAxXzIxMjcwOTAx/Ny5wbmcmdz0xMDYwJmg9NjM2Jmhhc2g9/M2ZjYzU3ZjVjYWI0ZWZmNDYyY2Q5Njc0MTMzYTEyMjY=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
La câteva zile după ce i-a trimis pe "câinii roșii" în eșalonul secund, Erik Lincar (43 de ani) a fost invitat la emisiunea Fotbal Club.
"Cum e să fii stelistul care a retrogradat-o pe Dinamo?" Răspunsul plin de sinceritate al lui Erik Lincar
Antrenorul clujenilor, care are un trecut roș-albastru (n.r. din perioada în care era fotbalist), a fost întrebat "Cum este să fii stelistul care a retrogradat-o pe Dinamo?".
Lincar a oferit un răspuns diplomat și a spus că ar fi preferat să întâlnească o altă echipă la baraj, iar cu Dinamo ar fi dorit să joace abia în sezonul 2022/2023, în Liga 1.
"Sunt stelist pentru că am jucat acolo 5 ani, în situația de față chiar am avut unele discuții cu anumiți foști colegi și chiar am spu că pentru mine acum sunt două echipe și eu ,undeva, sunt în groapă.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Sincer, nu mi-aș fi dorit să joc cu Dinamo, aș fi vrut să joc cu ei în Liga 1, ați văzut ce emulație s-a creat la jocul cu noi. Poate multă lume mă consideră un stelist...
Dinamo trebuie să-și câștige prin metode sportive acest drept de a rămâne în Liga 1. După acest al doilea joc, s-au făcut mari presiuni, 'ce dezamăgire sau tristețe ar fi să retrogradeze'.
Sincer, nu mi-a făcut deloc plăcere, aș fi dorit să joc cu Dinamo în campionat, dar ce să facem?", a răspuns Lincar.
- Erik Lincar a jucat pentru Steaua în perioada 1997-2002, înainte să facă pasul spre Panathinaikos.
Meme-urile apărute după ce Dinamo a retrogradat pentru prima dată în istoria clubului
Galerie Foto
Contraperformanța "câinilor roșii" a devenit subiect de glume printre suporterii celorlaltor cluburi din Liga 1, care și-au arătat creativitatea pe internet.
La câteva zile după partida din Ștefan cel Mare, pe rețelele sociale s-au adunat mai multe meme-uri legate de faptul că Dinamo va juca pentru prima dată în eșalonul secund.
Etichete: retrogradare , erik lincar
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)