Video Exclusiv "Cum te-ai simțit când s-a oficializat cu Zeljko Kopic?" Răspunsul dat de Florin Bratu
articol scris de Digi Sport06.12.2023, 18:46
Florin Bratu (43 de ani) devenise, la un moment dat, favorit să o preia pe Dinamo, însă în cele din urmă alesul a fost Zeljko Kopic (46 de ani).
![Romania v Georgia - U21 International Friendly, Voluntari - 07 Sep 2021](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYwNiUyRjE4NTUzMzlfMTg1NTMzOV9w/cm9maW1lZGlhLTA2MzE1NzM3ODEuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTZjMmY4/NWNlYWQ1NTg5YWE0OTgwOTNiNzU2ODg3YTFj.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Strategia "Câinilor Roșii" de a discuta în același timp cu mai mulți antrenori a fost criticată de mai multe voci importante din fotbalul românesc. Totuși, fostul atacant nu le poartă pică celor din conducera clubului.
Florin Bratu crede în continuare că ar salva-o pe Dinamo de la retrogradare
La câteva zile după ce a pierdut cursa pentru banca tehnică a fostei sale echipe, Bratu a fost invitat în platoul Digi Sport Special, unde moderatorul Vali Moraru l-a întrebat cum s-a simțit când a aflat decizia luată de conducerea lui Dinamo.
"Nu știu, am avut un sentiment amestecat. Am avut speranțe. Știi ce s-a întâmplat? Am primit foarte multe mesaje de la suporteri, în care îmi spuneau să vin acasă, să îi ajut. A venit acel telefon de la Andrei Nicolescu, în care m-a chemat să discutăm.
Mi-am făcut speranțe, eram 100% convins că pot salva Dinamo. Și acum cred acest lucru. Eu am încredere în metodele mele și în ce știu să fac. Mi-am făcut speranțe, dar dacă nu m-au ales pe mine...
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
E corect să vorbești cu mai mulți antrenori, în contextul în care ai o strategie. A plecat Ovidiu Burcă. Eu cred că, dacă aș fi în conducerea unui club, aș face un top. Cine e primul? Pe ăsta îl vreau.
Păi, mă duc, vorbesc cu el, și dacă nu îl conving, mă duc la al doilea și așa mai departe. Trebuie să stau 7-8 ore la birou să rezolv cu antrenorul, nu plec acasă până nu rezolv. Așa cred eu, ca strategie. Nu reproșez, eu așa aș fi făcut", a spus Bratu.
Ilie Dumitrescu: "A fost un maraton"
Ilie Dumitrescu a comentat în mod ironic ce s-a întâmplat la Dinamo și a provocat hohote de râs în studioul Digi Sport Special.
”Bine că s-a rezolvat și problema asta. A fost un maraton, așa. Zici că au fost trei, patru, cinci antrenori care au stat față în față cu HR-ul, cu cei de la resurse umane, au fost la interviuri. Au dat testul.
La concurs față în față. Așa a părut chestia asta. Îl iei pe ăla, îl pe ăla, îi mai chemi și pe ăștia de aici. Florin Bratu nu i-a convins pe băieții ăștia. A picat la interviu și l-au luat pe băiatul ăsta din Croația”, a spus Ilie Dumitrescu.
Etichete: florin bratu , zeljko kopic
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...