Video Exclusiv Dan Petrescu se simte obligat să ia titlul: "Presiunea e mai mare, au fost aduşi jucători pe bani"
21.01.2018, 13:20CFR Cluj a încheiat anul 2017 pe primul loc în Liga 1 şi a investit serios în transferuri, în această pauză competiţională. Alex Ioniţă este ultimul venit la echipă, după o serie de negocieri dure cu Astra Giurgiu.
![dan petrescu titlu liga 1](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwMSUyRjIxJTJGODY3OTI2Xzg2Nzky/Nl9kYW4tcGV0cmVzY3UtdGl0bHUtbGln/YS0xLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD03YzFiNGM5NDRjMzUyOTkyOTliZmRkYjRmZTdhOTc3ZA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Pe lângă fostul rapidist, în Gruia au mai ajuns Valentin Costache, Sebastian Mailat, George Țucudean, Mihai Bordeianu si Gilvan Souza Correa. În aceste condiţii, antrenorul ardelenilor, Dan Petrescu, este conştient că e obligat să readucă titlul la Cluj după o pauză de 6 ani.
"Clubul a făcut eforturi extraordinare şi trebuie apreciat. Presiunea e mai mare acum decât la începutul campionatului, pentru că au fost aduşi jucători pe bani. Înainte, toţi jucătorii au fost aduşi liberi. Presiunea a crescut cu aducerea acestor jucători şi toată lumea spune ca noi suntem favoriţi cu Steaua şi Craiova, dar eu cred ca va fi dificil
Singurul regret pe care îl am e că Boli nu e cu noi şi e accidentat. N-a făcut nicio zi de pregătire. S-a operat şi e posibil să nu joace în retur, ceea ce e o pierdere pentru noi ", a declarat Petrescu, pentru Digi Sport.
"Bursucul" nu exclude din lupta pentru primul loc nicio echipă care se va califica în play-off. Oferă ca exemplu parcursul de anul trecut al lui Dinamo.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
"Toate vor avea o şansă. Şi anul trecut a fost un exemplu. Dinamo s-a calificat în ultimul minut şi, dacă nu se încurca la Craiova, putea câştiga campionatul", a spus Dan Petrescu.
Etichete: liga 1 , cfr cluj , dan petrescu , transferuri cfr cluj , dan petrescu cfr cluj
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...