Video Exclusiv Dan Șucu a asistat, din tribune, la eșecul Rapidului de la Craiova. ”Nu va mai face asta”
articol scris de Digi Sport31.03.2024, 15:45
Dan Șucu (60 de ani), principalul finanțator al celor de la Rapid, a urmărit meciul cu Universitatea Craiova, 1-2, din mijlocul galeriei giuleștenilor.
![rapid final8](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYzMSUyRjE5NDE0NjJfMTk0MTQ2Ml9y/YXBpZC1maW5hbDguanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTgzOGFlMjRlYzdiZmM3NzEwYWJiZDQ2MzhlYzBhOGYy.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Omul de afaceri a făcut deplasarea de la București la Craiova cu unul dintre autocarele puse la dispoziție fanilor. Tot cu suporterii, a mers în Bănie și Victor Angelescu (23 de ani), acționarul minoritar al bucureștenilor.
Sorin Cîrțu crede că Dan Șucu a făcut ”marketing” prin deplasarea la Craiova alături de fani
Galerie Foto
Șucu a asistat, așadar, din tribune la meciul Craiova - Rapid, dar această inițiativă nu s-a dovedit a fi una cu noroc. Sorin Cîrțu (68 de ani), fostul președinte al Universității Craiova, a comentat imaginile cu milionarul din fruntea Rapidului în mijlocul fanilor.
”Nu comentez eu. Acolo e o chestie de marketing, ce a făcut domnul Șucu. E o chestie, așa, de reclamă. Probabil că ăsta e singurul meci pe care a vrut să-l vadă de acolo. Nu va mai repeta o astfel de experiență”, a spus Cîrțu, într-un interviu exclusiv acordat pentru Digi Sport.
”L-au blocat pe Mitriță”
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cîrțu a vorbit mai apoi și despre cele două fețe ale meciului de sâmbătă seară.
”Până în minutul 60, Rapid mi s-a părut superioară. Și în prima repriză, au avut o dezvoltare a jocului mult mai bună decât noi.
Reactivitatea când pierdeau mingea era la fel de bună, au închis axul central, l-au blocat pe Mitriță, astfel că noi am avut o singură fază finalizată cu golul marcat de Mitriță, dar anulat pentru ofsaid la Baiaram.
Dar eu am văzut Rapid superioară, eram nemulțumit de cum arătăm. Apoi, după minutul 60 s-au schimbat lucrurile”, a mai spus Cîrțu.
VIDEO cu rezumatul partidei Universitatea Craiova - Rapid 2-1
Etichete: sorin cirtu , sorin cirtu craiova , dan sucu , sucu rapid
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...