Daniel Bîrligea a acuzat arbitrajul după Sepsi - CFR Cluj 1-1: ”Avem VAR să-l ținem în debara”
articol scris de Digi Sport29.03.2024, 22:47
CFR Cluj a remizat, în deplasare, cu Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei a 2-a a play-off-ului SuperLigii.
![birligea](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYyOSUyRjE5NDA5MTFfMTk0MDkxMV9i/aXJsaWdlYS5wbmcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9ZmI5YjhmZDUzZWQ5NjNmMWFmZDY1NGFhNTUyNWZjNzk=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Golurile din această partidă au fost marcate de Marius Ștefănescu (minutul 9) pentru covăsneni, respectiv Matija Boben (minutul 21) pentru ardeleni.
Daniel Bîrligea: ”Joc avem, jucători avem, punctele lipsesc”
La scurt timp după finalul partidei din Covasna, Daniel Bîrligea (23 de ani), atacantul celor de la CFR Cluj, a susținut că nu este mulțumit de prestația sa și că își putea ajuta mult mai mult echipa să obțină cele 3 puncte.
De asemenea, vârful de 23 de ani a subliniat că atât el, cât și coechipierii săi, trebuie să fie mult mai concentrați în fața porții în meciurile următoare și să-și fructifice ocaziile create pentru a aduce puncte formației ardelene.
”Cu siguranță sunt supărat pe mine că nu am dat totul ca să-mi ajut echipa. Echipa a jucat bine, a dat totul. Câteodată nu este noroc. Trebuie să muncim mai mult și să fim concentrați în fața porții și să aducem puncte, că de asta avem nevoie.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Joc avem, jucători avem, punctele lipsesc. Toată lumea s-a obișnuit ca CFR să câștige mereu, dar mai sunt ani în care echipa nu merge în direcția potrivită”, a spus Bîrligea, la flash-interviu.
De asemenea, Bîrligea i-a acuzat pe arbitrii aflați în camera VAR și pe ”centralul” George Găman că nu au analizat faza din minutul 3, când atacantul CFR-ului a cerut o lovitură de la 11 metri în urma unui duel cu portarul advers Ronald Niczuly.
”Avem VAR să-l ținem în debara. Nu înțeleg de ce nu s-a dus să se uite (n.r. George Găman). Mă atinge, e fault. Noi suntem CFR..., dacă eram altă echipă, ne dădeau penalty-uri, nu unul”, a mai spus Bîrligea.
În urma acestui rezultat, Sepsi se află pe locul al 6-lea în play-off, cu 23 de puncte, în timp ce CFR Cluj ocupă poziția a 3-a a ierarhiei, cu 28 de puncte acumulate, după două meciuri.
VIDEO cu faza la care Bîrligea a cerut penalty în meciul Sepsi - CFR Cluj
VIDEO Rezumat Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj, scor 1-1
Etichete: cfr cluj , superliga , sepsi sfantu gheorghe
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)