DDB, reacție dură, după ce Pierret a fost eliminat cu Botoșani: ”Doar celor din Peluză n-a reușit să le arate cartonașe roșii”
articol scris de Digi Sport07.05.2022, 12:19
Dinamo București a câștigat meciul din deplasare cu FC Botoșani, scor 3-2, în etapa a 8-a a play-out-ului Ligii 1.
![ddb](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDIl/MkYwOCUyRjEyODU1MjJfMTI4NTUyMl9k/ZGIuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNo/PTgzNTQ0MmJjY2VlNTM0ZWYyNzQzZTgwYmYxMTY4ZTE2.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Trupa lui Dușan Uhrin a jucat în repriza a doua în inferioritate numerică, după ce francezul Balthazar Pierret, marcator a două goluri, a fost eliminat în minutul 45+1, pentru cumul de cartonașe galbene.
DDB, reacție dură, după ce Balthazar Pierret a fost eliminat cu FC Botoșani
După deciziile pe care le-a luat arbitrul Alexandru Moroiță la partida de vineri seara, DDB, programul care o susține financiar pe Dinamo, spune că Pierret a fost eliminat pe o eroare a arbitrului de rezervă, care i-a spus francezului să intre în teren.
”Atunci când am rămas în 10, Dusan Uhrin s-a ridicat de pe bancă și a început să strige la jucători cât îl țineau plămânii. Aveam impresia că a intrat el în locul lui Pierret. I-a ținut pe băieți în priză până la unul din puținele momente când arbitrul a fluierat corect, adică acel fluier final. N-a fost ultimul fluier, pentru că și după finalul meciului, a continuat să ne dea cartonașe roșii.
Balthazar Pierret, omul meciului, a fost exclus din bâlba arbitrului de rezervă, care i-a spus să intre în teren. Ar fi putut să recunoască, dar s-a făcut că plouă. Urât!
Centralul a fluierat cu ură împotriva lui Dinamo. Ne-a eliminat oameni în prostie. Doar celor din Peluză n-a reușit să le arate cartonașe roșii. Și băieții au cântat din adâncul inimii și cântă și acum în drumul spre casă, drumul lung de 500 de km.”, a transmis DDB, pe Facebook.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În urma rezultatului cu FC Botoșani, Dinamo se află în continuare pe locul 8 în Liga 1 și se pregătește pentru meciurile de baraj pentru menținerea în prima divizie fotbalistică din România.
VIDEO Rezumat Botoșani - Dinamo 2-3
Etichete: play-out , video botosani dinamo , ddb , balthazar pierret
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...