Video Dennis Man, gentleman în fața "Bătrânei Doamne"! Atacantul FCSB-ului nu s-a bucurat după reușita în poarta UTA-ei
articol scris de Digi Sport06.12.2020, 08:31
Dennis Man (22 de ani) a deschis calea FCSB-ului spre al șaptelea succes consecutiv în Liga 1. Atacantul roș-albaștrilor a avut o reacție superbă după ce a marcat împotriva UTA-ei, formația la care a învățat "abecedarul fotbalului".
![dennis-man-uta](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMTIl/MkYwNiUyRjEyNjA2NjlfMTI2MDY2OV9k/ZW5uaXMtbWFuLXV0YS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9ZDY5Y2JlNWMyYzUwYjIzYjA2ODIwNmFlMWYwNWYyZWE=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
UTA a ținut-o în șah pe FCSB timp de 75 de minute pe Arena Națională, în etapa a 12-a a Ligii 1. Neînvinsă în acest sezon în jocurile din deplasare, formația arădeană a cedat prima dată în minutul 75, când Erico da Silva l-a faultat în careu pe Octavian Popescu. Din penalty-ul rezultat, Dennis Man a deschis scorul și a netezit drumul roș-albaștrilor spre a șaptea victorie la rând.
În minutul 90, Florinel Coman a înscris primul său gol de la revenirea de după accidentarea suferită în preliminariile UEFA Europa League, contra celor de la Backa Topola, iar Darius Olaru a stabilit rezultatul final, 3-0, cu o lovitură de cap excelent plasată, după centrarea lui Ovidiu Popescu.
Dennis Man nu a sărbătorit golul marcat în poarta UTA-ei
FCSB l-a transferat pe Dennis Man în 2016 de la UTA, în schimbul a puțin peste 400 de mii de euro. În acești patru ani petrecuți la gruparea roș-albastră, atacantul de 22 de ani a devenit unul dintre cei mai apreciați fotbaliști români, dar nu și-a ascuns niciodată dragostea și recunoștința față de "Bătrâna Doamnă". Prin reușita din poarta formației lui Laszlo Balint, Man a ajuns la cota 10 în campionat și este lider solitar în clasamentul golgheterilor.
Dennis Man a ales să nu se bucure după gol, gest prin care a câștigat aprecierea fanilor fotbalului și mai ales a suporterilor UTA-ei. Doi ani a petrecut internaționalul român la fosta campioană a României, după ce a fost achiziționat de la Atletico Arad.
- 5 milioane de euro este cota de piață a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt
- 14 goluri în 31 de partide a marcat Man pentru UTA
- 45 de reușite și 29 de assist-uri a adunat atacantul în cele 139 de meciuri în tricoul FCSB-ului
- 6 selecții are Dennis Man la prima reprezentativă a României
VIDEO Golul și reacția lui Dennis Man în partida FCSB - UTA 3-0
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Etichete: dennis man , gol dennis man , bucurie dennis man , fcsb uta , dennis man uta
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...