Video Dinamo a învins-o pe Poli Iași, dar Zeljko Kopic vrea mai mult: ”Asta e problema noastră!”
articol scris de Digi Sport14.04.2024, 21:16
Dinamo a reușit să o învingă pe Poli Iași, scor 1-0, în cadrul etapei a patra a play-out-ului SuperLigii!
![Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYwNCUyRjE5MjIyMjNfMTkyMjIyM19w/cm9maW1lZGlhLTA4NDk5NjA4MzcuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTU2MjVl/MTMxNTNlN2VlOWNkZTJmODUwMmRlNTVmOTNk.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
- Singurul gol al partidei de pe ”Arcul de Triumf” a fost înscris de către Ahmed Bani în minutul 90+3.
Dinamo a învins-o pe Poli Iași, dar Zeljko Kopic vrea mai mult: ”Asta e problema noastră!”
La finalul partidei, Zeljko Kopic s-a declarat mulțumit de rezultatul final și și-a felicitat elevii.
”Am avut multe ocazii să înscriem mult mai rapid, dar e bine că am obținut toate cele trei puncte. Am încercat cu mulți jucători și Ahmed a marcat un gol important. Ahmed este unul dintre jucătorii care nu au jucat foarte multe bine, dar are calitate. I-am spus unde să joace, dar totul se datorează calității sale.
Acea situație a fost grea pentru toată lumea, el a avut și cartonaș galben (n.r. Homawoo) și am decis să îl schimb. Nu a jucat slab, a fost ok, dar asta a fost situația.
De când am ajuns aici, situația a fost foarte grea. Partea mentală a fost mereu complicată, trebuie să construim relații și în această săptămână am încercat acest lucru. Dacă nu ai energie bună, nu poți lega o relație. În acest meci am arătat că avem caracter și că putem să ieșim dintr-o situație grea.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
(n.r. Ați marcat doar un gol astăzi) Asta e problema noastră, cred că am creat multe faze, dar nu am putut marca. Asta e problema de la începutul sezonului. Tot ce putem să facem este să încercăm mai mult și să vedem cum vor reacționa jucătorii”, a spus Kopic.
VIDEO cu rezumatul partidei
Etichete: dinamo , superliga , zeljko kopic
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...