dinamo voluntari
Live Video&Text Dinamo - FC Voluntari 1-1, ACUM, în direct pe Digi Sport 1. Ilfovenii egalează rapid
parcalab-orac
Exclusiv Costel Orac, amintiri la 40 de ani distanță de la ”dubla” Dinamo - Liverpool din semifinalele CCE: ”A existat regretul”
Etapa 7 Superliga: Dinamo-Voluntari
Play-out
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
1 - 0
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
Vi 20.04.2018 21:45

Dinamo - ACS Poli Timișoara 1-0. "Câinii" au câştigat cu un gol marcat din ofsaid

20.04.2018, 19:20

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Robert Moldoveanu i-a adus o nouă victorie lui Dinamo, după cea de la Botoşani. Atacantul de 19 ani a înscris singurul gol al succesului cu ACS Poli Timişoara. Reuşita a venit, însă, după un offside nesemnalizat.

În faţa unei asistenţe reduse, alb-roşiii au avut primele ocazii prin Hanca, dar Straton şi apoi bara s-au opus deschiderii scorului. Portarul bănăţenilor a intervenit şi la execuţiile lui Popa şi Nistor, iar la pauză a fost 0-0.

Moldoveanu l-a remarcat şi el pe Straton în repriza secundă, apoi a venit rândul lui Penedo să scoată şutul lui Ciucur, după eroarea lui Dudea. Bratu a forţat cu Torje şi Nemec.

Primul a lovit bara la reuşita care a păstrat toate punctele în Ştefan cel Mare. Timişorenii au cerut penalty în minutul 89, la un contact între Torje şi Ciucur, dar Kovacs nu a fost de acord.

Dinamo este lider detaşat în play-out, s-a distanţat la şapte puncte de FC Botoşani.

• 90+5 fr2

S-a terminat partida. Dinamo s-a impus în faţa lui ACS Poli cu scorul de 1-0, graţie golului marcat de Robert Moldoveanu.

• 90+1 s s

Schimbare Dinamo: intră Gheorghe, iese Moldoveanu.

• 89 cg cg

Aflat pe margine, Cînu primeşte cartonaşul galben pentru proteste.

• 88 info

Ciucur cade în careu după un duel cu un adversar, dar arbitrul nu acordă penalty, deşi se impunea.

• 88 cg cg

Vaşvari primeşte cartonaşul galben.

• 79 fm fm

Nemec trimite o lovitură de cap, apărarea lui ACS Poli respinge.

• 74 g g

GOOOOOL DINAMO! Torje şutează în bară de la marginea careului, mingea ajunge la Moldoveanu care înscrie cu un şut simplu.

• 70 cg cg

Popovici primeşte cartonaşul galben după ce îl loveşte pe Penedo.

• 69 oc oc

Popovici şutează puternic din unghi, Penedo respinge în corner.

• 66 s s

Schimbare ACS Poli: intră Şeroni, iese Cînu.

• 66 s s

Schimbare Dinamo: intră Nemec, iese Popa.

• 57 s s

Schimbare Dinamo: intră Torje, iese Salomao.

• 57 fm fm

Munteanu şutează în plasa laterală din careu.

• 55 oc oc

Dudea greşeşte, mingea ajunge la Ciucur, al cărui şut este respins în corner de Penedo.

• 51 oc oc

Moldoveanu trimite o lovitură de cap din cinci metri, Straton respinge. Ocazie imensă pentru Dinamo.

• 48 cg cg

Popa primeşte cartonaşul galben pentru fault.

• 46 s s

Schimbare ACS Poli: intră Haruţ, iese Bîrnoi.

• 45+1 fr1

S-a terminat prima repriză.

• 42 oc oc

Popa şutează din careu, Straton reţine.

• 42 fm fm

Munteanu şutează de la distanţă, Penedo reţine fără emoţii.

• 39 oc oc

Nistor pătrunde în careu, dar şutul său este respins de Straton.

• 35 oc oc

Hanca şutează violent în bara transversală. Mingea rămâne în posesia lui Dinamo, iar lovitura de cap a lui Popa este scoasă în corner de Straton.

• 32 oc oc

Hanca şutează puternic din careu, Straton respinge cu un reflex de zile mari în corner.

• 28 fm fm

Popa trimite un şut din careu, Straton reţine.

• 23 oc oc

Popa înscrie, dar golul este anulat pentru ofsaid.

• 18 fm fm

Cînu şutează fără pericol pentru poarta lui Penedo.

• 11 oc oc

Hanca încearcă un şut, dar apărarea lui ACS Poli respinge. Dinamo rămâne în atac, Straton respinge greşit o centrare, mingea ajunge la Grigore, care trimite un lob. Balonul a fost respins, însă, din faţa liniei porţii de apărarea lui ACS.