marius maldarasanu
Marius Măldărășanu a răbufnit: ”Nu trebuie să batem mereu cu 2 sau 3-0, nu suntem Manchester City”
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - FC PETROLUL PLOIESTI, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Video Hermannstadt - Petrolul 2-0. Sibienii câștigă categoric și urcă pe primul loc în play-out
adrian mutu
Video Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
2 - 0
Hermannstadt Hermannstadt
Vi 29.03.2019 20:30

Dinamo - FC Hermannstadt 2-0. "Câinii" au rezolvat soarta meciului încă din primul sfert de oră

29.03.2019, 22:30

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Dinamo a rezolvat în primul sfert de oră meciul cu FC Hermannstadt, de pe teren propriu. Mattia Montini şi Linas Klimavicius au făcut diferenţa pentru "câini", care s-au impus cu 2-0.

La aceeaşi fază, atacanţii lui Dinamo au trimis cu capul spre poartă. Papazoglou a nimerit bara, iar Montini a deschis scorul în minutul 12.

Trei minute mai tâziu, lituanianul Klimavicius a marcat primul gol în tricoul alb-roşu.

Până la pauză, FC Hermannstadt a replicat cu o bară a lui Dâlbea, iar Jazvic şi Blănaru au irosit cele mai mari şanse ale reprizei secunde.

S-a terminat 2-0 pentru Dinamo, a doua victorie în play-out pentru echipa lui Mircea Rednic.

Învinsă în Ştefan cel Mare, FC Hermannstadt rămâne pe loc de baraj pentru evitarea retrogradării.

• 90 fr2

Final de meci. Dinamo a învins-o cu 2-0 pe FC Hermannstadt.

• 84 s s

Schimbare la Dinamo. Ricardo Grigore i-a luat locul lui Dan Nistor.

• 81 s s

Schimbare la Dinamo. Ait-Atmane a intrat în locul lui Montini.

• 75 s s

Schimbare la Hermannstadt. Lendric a intrat în locul lui Offenbacher.

• 70 cg cg

Damien Dussaut a primit cartonaşul galben.

• 69 s s

Schimbare la Hermannstadt. Pamfile i-a luat locul lui Petrişor Petrescu.

• 60 s s

Schimbare la Dinamo. N\'Diaye i-a luat locul lui Zenke.

• 59 oc oc

Ocazie Hermannstadt! Şutul lui Jazvic, de la marginea careului de 16 metri, nu i-a pus probleme lui Mandanda.

• 49 oc oc

Ocazie Dinamo! Reluarea cu capul a lui Papazoglou a ocolit din nou de puţin poarta oaspeţilor.

• 49 cg cg

Daniel Offenbacher a primit şi el cartonaşul galben.

• 46 sr2 sr2

A început repriza a doua a partidei dintre Dinamo şi FC Hermannstadt.

Pauză în Ştefan cel Mare. Dinamo o conduce cu 2-0 pe FC Hermannstadt.

• 44 oc oc

Ocazie Dinamo! Şutul lui Zenke a fost reţinut fără emoţii de portarul sibienilor, Niga.

• 38 cg cg

Deian Sorescu a fost şi el avertizat de arbitrul Cătălin Popa.

• 32 oc oc

Bară FC Hermannstadt! Şutul lui Răzvan Dâlbea a nimerit bara porţii lui Parfait Mandanda.

• 23 cg cg

Cătălin Pîrvulescu a primit cartonaşul galben.

• 22 s s

Schimbare la FC Hermannstadt. Blănaru a intrat în locul lui Mijuskovic.

• 22 oc oc

Ocazie Dinamo! Papazoglou a fost la un pas de 3-0. Reluarea grecului cu capul a trecut puţin pe lângă poarta sibienilor.

• 15 g g

GOOOOL Dinamo! Linas Klimavicius a majorat avantajul gazdelor cu un gol simplu, cu capul, din careul mic, după centrarea lui Dan Nistor. Este primul gol al lituanianului în tricoul "alb-roşiilor".

• 12 g g

GOOOOL Dinamo! Mattia Montini a deschis scorul pentru "câini" cu o reluare simplă, din apropierea liniei porţii.