patriche
Video Scandal în parcare! Ce i-a așteptat pe jucătorii lui Dinamo, după 1-1 cu Voluntari: jandarmii au apărut imediat
Screenshot 2024-04-26 at 22.19.06
Costin Amzăr, după 1-1 cu FC Voluntari: ”Suntem blestemați”
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
3 - 0
Voluntari Voluntari
Vi 20.11.2020 20:30

Dinamo - FC Voluntari 3-0. Prima victorie după aproape două luni pentru ”câini”

20.11.2020, 22:22

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Dinamo a câștigat primul meci după aproape două luni. Pe teren propriu, ”câinii” s-au impus la scor de neprezentare, 3-0, în fața celor de la FC Voluntari.

Camara a avut prima ocazie a partidei în minutul 11, dar șutul său pe jos, din întoarcere, a fost reținut de Lavin. Replica Voluntariului a venit în minutul 15, prin Vlad, dar șutul său a trecut mult peste poarta lui Mejias.

Ilfovenii puteau deschide scorul în minutul 24, dar Mailat a ratat execuția și șutul său a trecut pe lângă poartă. După pauză, Ricardinho a risipit și el o șansă importantă. Șutul său cu interiorul piciorului stâng a lovit bara porții lui Mejias.

A venit rândul lui Nemec să lovească bara în minutul 59, după o centrare a lui Isma Lopez. ”Câinii” au deschis scorul un minut mai târziu, prin Paul Anton, care a fost servit excelent de Borja Valle.

Același Borja Valle și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 67, după ce a împins în poartă o minge care îl depășise pe Lavin.

Bentacor putea reduce din diferență în minutul 86, dar reluarea sa din careu a fost slabă și nu i-a dat emoții portarului Mejias. Tot dinamoviștii au înscris un minut mai târziu, prin Borja Valle, după o fază creată de Fabbrini și Camara, iar Dinamo - FC Voluntari s-a încheiat 3-0.

După acest meci, Dinamo urcă pe locul 14, cu nouă puncte, la egalitate cu FC Argeș. FC Voluntari, cu 13 puncte, rămâne pe locul zece.

LIVE VIDEO Dinamo - FC Voluntari, ora 20:30, la Digi Sport 1

Lipsa finanțării nu este, însă, singura problemă de la Dinamo. Echipa încă antrenată de Cosmin Contra are cinci înfrângeri și o remiză în ultimele șase partide, singurul punct fiind obținut cu Astra, în restanța din etapa a noua, disputată săptămâna trecută.

Dinamo este pe locul este 15 în Liga 1, penultimul, cu doar șase puncte obținute în 10 runde.

De partea cealaltă, FC Voluntari este chiar la mijlocul clasamentului, cu 13 puncte. Trupa condusă de Mihai Teja a început bine campionatul, însă în ultima lună a avut fluctuații de formă, ce au dus la pierderea a trei meciuri consecutive, serie oprită chiar etapa trecută, când ilfovenii s-au impus cu 4-0 în fața celor de la Poli Iași.

• 87 g g

GOOOL Dinamo! Fabbrini centrează în careu, Camara trimite cu capul către Borja Valle, iar acesta reia din întoarcere cu pământul, direct în plasa porții lui Lavin.

• 87 s s

Stoica îl înlocuiește pe Bentacor.

• 86 oc oc

Ocaize mare pentru Voluntari! Bentacor nu reușește să reia pe spațiul porții o minge venită de pe partea dreaptă.

• 67 g g

GOOOL Dinamo! Janusz Gol încearcă să șuteze la poartă din prima, dar șutul său, care oricum nu ar fi nimerit spațiul porții, este reluat de Borja Valle, lăsat complet liber în spatele lui Lavin.

• 64 oc oc

Nemec putea face 2-0. Atacantul lui Dinamo nu a putut profita de o ieșire greșită a lui Lavin. Acesta a revenit în poartă și a reușit să respingă șutul slovacului.

• 60 g g

GOOOL Dinamo! Paul Anton înscrie după o pasă excelentă a lui Borja Valle. Mijlocașul ”câinilor” trage puternic la colțul scurt și îl învinge pe Lavin.

• 59 oc oc

Bară pentru Dinamo! Isma Lopez centrează în careu, Nemec reia cu capul, dar mingea lovește transversala porții lui Lavin.

• 56 s s

Marcelo este înlocuit de Adi Popa.

• 55 oc oc

Janusz Gol reia cu capul o centrare venită de pe partea dreaptă, dar Lavin reține fără emoții.

• 54 oc oc

Dinamo înscrie, dar golul este anulat! Nemec se afla în poziție de ofsaid.

• 51 oc oc

Borja Valle își încearcă norocul cu un șut din afara careului, dar mingea trece pe lângă poarta lui Lavin.

• 47 oc oc

Bară pentru FC Voluntari! Ricardinho trage la colțul lung, dar Mejias este salvat de stâlpul din stânga.

S-a reluat jocul!

Măgureanu este înlocuit de Valle.

Finalul primei reprize!

• 45+1 cg cg

Galben pentru Camara.

• 42 s s

Ricardinho îl înlocuiește pe Borțoneanu.

• 37 oc oc

O fază creată de Camara și Paul Anton a fost încheiată cu un șut slab al lui Deian Sorescu, reținut de Macos Lavin.

• 31 cg cg

Pablo de Lucas vede cartonașul galben.

• 30 oc oc

Camara a irosit o șansă mare pentru Dinamo! Spaniolul, cu spatele la poartă, a ales să se întoarcă, dar mingea a fost respinsă de Lavin.

• 24 oc oc

Șansă importantă pentru Voluntari! Grădinaru centrează către Mailat, lăsat singur în careul advers, dar acesta nu nimerește spațiul porții lui Mejias.

• 19 oc oc

Ocazie mare pentru Dinamo. Măgureanu centrează în careu către Nemec, dar reluarea acestuia este respinsă de Lavin. Atacantul ”câinilor” se afla oricum în poziție de ofsaid.

• 15 oc oc

Replica Voluntariului! Vlad alege să tragă din prima din interiorul careului, dar mingea trece peste poarta lui Dinamo.

• 12 oc oc

Fabbrini putea deschide scorul, dar italianul a trimis mingea mult peste poartă din interiorul careului.

• 11 oc oc

Prima ocazie pentru Dinamo! Camara trage din întoarcere, dar Lavin se întinde și reține.