FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Foto Rana groaznică a lui Romario Benzar. Imaginea din interior vă poate afecta emoțional
Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”
Un patron din SuperLigă îl propune pe ”noul Coman” la FCSB: ”Îl las să plece”. Și un alt jucător e pregătit de transfer
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
1 - 2
Daco-Getica Daco-Getica
Vi 30.03.2018 21:45

Dinamo - Juventus 1-2. Oaspeţii au urcat pe loc de baraj, după prima victorie stagională în deplasare

30.03.2018, 22:25

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Juventus Bucureşti a produs surpriza play-out-ului şi a părăsit pentru moment ultimul loc, după prima victorie stagională în deplasare, 2-1 cu Dinamo.

Echipa lui Florin Bratu a făcut un nou meci pe care vrea să-l uite cât mai curând, în Ştefan cel Mare, cu "lanterna roşie". Ultima clasată înaintea rundei a treia din play-out a tras un prim semnal de alarmă în prima repriză, când a deschis scorul, prin căpitanul Ciprian Petre.

Alb-roşiii au egalat în startul reprizei a doua prin Daniel Popa, din pasa lui Mihai Popescu. Robert Moldoveanu a încercat să înscrie un gol spectaculos, cu călcâiul, dar Drăghia a intervenit providenţial.

În schimb, s-a înscris la cealaltă poartă. Vlad Muţiu, aflat la primul meci pentru Dinamo în acest sezon, a încasat al doilea gol, la o fază la care brazilianul Wallace a fost lăsat fără marcaj şi a finalizat simplu pasa primită de la Drăghici.

Salomao, intrat după pauză, a irosit şansa egalării, în faţa unui Drăghia din nou decisiv, iar Juventus a reuşit prima victorie în deplasare din acest sezon.

Dinamo a devenit astfel singura echipă din campionat care a primit două goluri de la Juventus pe teren propriu.

• 90 fr2

FINAL DE MECI! Juventus a dat lovitura în Ştefan cel Mare, unde a obţinut prima victorie în deplasare din acest sezon, scor 2-1, şi a urcat pentru moment pe loc de baraj.

• 87 s s

Ultima schimbare la oaspeţi. Nicoară a fost înlocuit de Florin Ştefan.

• 85 cg cg

Cartonaş galben primit de Drăghia, pentru trageri de timp.

• 84 oc oc

Ocazie uriaşă Dinamo! Gazdele au fost la un pas de a egala pentru a doua oară, dar Drăghia a blocat providenţial şutul din apropiere al lui Salomao.

• 83 cg cg

Cartonaş galben primit de Drăghci.

• 78 cg cg

Cartonaş galben primit de Nicoară.

• 78 oc oc

Ocazie Dinamo! Nemec a trimis cu capul din apropiere, după o lovitură liberă de pe partea dreaptă, dar mingea a trecut pe lângă poartă. Mai curând, slovacul a fost lovit de minge şi nu invers.

• 74 s s

Ultima schimbare la gazde. Salomao a intrat în locul lui Pesic.

• 73 cg cg

Cartonaş galben şi pentru Mihai Popescu.

• 70 cg cg

Cartonaş galbne primit de Elek.

• 70 g g

GOOOOOL, 2-1 Juventus! Lovitură de teatru în Ştefan cel Mare, unde ultima clasată a trecut din nou în avantaj, prin golul lui Wallace. Fundaşul brazilian a urcat nestingherit, fără marcaj, în careul alb-roşiilor, şi a marcat cu o execuţie simplă, după pasa lui Drăghici.

• 65 s s

A doua modificare şi la oaspeţi. Băjenaru i-a luat locul lui Ciprian Petre.

• 64 s s

A doua schimbare la Dinamo. Nemec a intrat în locul lui Daniel Popa.

• 63 oc oc

Ocazie uriaşă Dinamo! Moldoveanu a fost aproape de a-şi aduce echipa în avantaj, dar mingea pe care a trimis-o spectaculos cu călcâiul din apropiere a fost respinsă în corner de Drăghia.

• 57 s s

Schimbare la oaspeţi. Acolatse a fost înlocuit de Balgiu.

• 52 cg cg

Romera a primit cartonaşul galben, după un fault în propria jumătate de teren.

• 51 g g

GOOOOOL Dinamo, 1-1! Gazdele au egalat la scurt timp de la startul reprizei a doua, prin Daniel Popa, care a rămas liber după o eroare a apărării lui Juventus şi a marcat cu o execuţie simplă.

Schimbare la Dinamo. Torje a fost înlocuit de Liviu Gheorghe.

PAUZĂ! După 45 de minute în care nu şi-a creat vreo ocazie, Dinamo e condusă pe teren propriu de Juventus, scor 0-1. Oaspeţii au marcat chiar la primul şut trimis spre poartă.

• 32 cg cg

Cartonaş galben primit de Olteanu.

• 19 fm fm

Ciprian Petre, cu un moral excelent după golul marcat, a încercat un şut de la distanţă, dar execuţia sa a fost prea slabă pentru a-l putea surprinde pe Muţiu.

• 10 g g

GOOOOOL, 1-0 Juventus! Surpriză uriaşă în Ştefan cel Mare. Oaspeţii au deschis scorul prin reuşita căpitanului Ciprian Petre, care a înscris cu un şut din interiorul careului.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.

• 0 info

Dinamo a fost prima echipă pe care Juventus a întâlnit-o în Liga 1, în iulie anul trecut. La Ploieşti, "câinii" s-au impus cu 3-0.