boboc
Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după cea mai controversată fază din Dinamo - Voluntari + Alt penalty neacordat
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Dinamo a întrerupt seria de 6 victorii consecutive la partida din ultima etapă a play-out-ului, remizând cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 0-0, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Partida a fost una ștearsă, cu foarte puține ocazii de poartă. Acestea au apărut pe final de meci, cu Dinamo în prim plan. Trupa lui Bratu termină play-out-ul pe primul loc, iar covăsnenii și-au asigurat poziția a 3-a. De asemenea, Sepsi este echipa care i-a luat cele mai multe puncte lui Dinamo în play-out, 4. Echipa lui Eugen Neagoe a câștigat în tur, 2-0. Totodată, e singura echipă care nu a primit gol de la echipa lui Bratu în dubla din play-out.

Acest meci a consemnat și debutul în Liga 1 a celui mai tânăr jucător din acest sezon: Gabriel Răducan, 17 ani, a intrat pentru Dinamo în minutul 78 în locul lui Daniel Popa.

Sepsi Sepsi
  • 90+4 fr2

FINAL. Dinamo nu reușește să încheie sezonul cu o victorie, dar termină play-out-ul pe primul loc.

• 90+3 s s

Aleksandru Robert Longher intră în locul lui Sergiu Hanca

• 89 s s

Constantin Cristian Dima intră în locul lui Sebastian Marinel Ghinga

• 89 cgr cgr

CARTONAS ROȘU! Zsombor Veress vede al doilea galben si este poftit la cabine mai devemre!

• 82 oc oc

OCAZIE DINAMO! Ivan Pesic scapă, șutează, dar nu e gol nici de aceasta dată!

• 81 oc oc

OCAZIE DINAMO! Mihai Popescu trimite o foarfecă, pe spate, și Sato respinge de pe linia porții!

• 81 fm fm

Dan Nistor șutează pe poartă, dar și acum ratează.

• 78 s s

Gabriel Răducan, cel mai tânăr jucător din acest sezon, întră in locul lui Daniel Popa

• 76 oc oc

OCAZIE DINAMO! Ivan Pesic scapă în partea stângă, trage, dar nu nimerește poarta

• 73 oc oc

PRIMA OCAZIE DE GOL A MECIULUI! Ross trage tare din interiorul careului de 16 metri, puțin peste poartă!

• 71 s s

Filipe Oliveira îi ia locul lui Marko Simonovski, la oaspeți.

• 70 cg cg

Zsombor Veress vede galbenul

• 70 fm fm

Alin Dudea urcă periculos în atac, dar lovitura de cap nu-și atinge ținta.

• 66 cg cg

Nistor protestează și se alege cu un galben

• 65 fm fm

Nistor trece mingea printre piciorele unui adversar, în careul advers, cade și jocul este lăsat să continue.

• 63 fm fm

Popa trimite cu capul, reține Niczuly.

• 60 s s

Eugen Neagoe face prima schimbare a meciului si-l introduce pe Zsombor Veress în locul lui Yasin Hamed.

• 59 fm fm

Marko Simonovski trimite pe lângă poartă.

• 55 fm fm

Trage Nistor din afara careului, pe jos, mingea este respinsă de fundașii adverși

• 52 info

Început de repriză mai bun pentru Dinamo, care s-a aflat de două ori periculos în careul advers, dar jucătorii lui Bratu nu a reușit să trimită mingea spre poartă.

• 51 fm fm

Palic scapă de marcaj, iese Niczuly la disperare, atinge mingea iar Palic îl loveste în cap, în încercarea de a-i fura balonul.

• 50 cg cg

Simonovski vede galbenul.

Începutul reprizei secunde.

PAUZĂ. Nimic de consemnat în primele 45 de minute. Chiar este un meci de vacanță pentru cele două echipe.

• 41 fm fm

Mihai Popescu trimite prima minge pe spațiul porții lui Niczuly, care din nou reține foarte bine.

• 39 fm fm

Minge bâlbâită în careul oaspeților, Hanca reia cu capul, dar Niczuly se repliază și reține fără emoții.

• 35 fm fm

Mingea este respinsă până la Palic, care trage slab din afara careului și prinde Niczuly.

• 34 cg cg

Rodriguez vede primul cartonaș galben al meciului.

• 20 fm fm

Nistor trimite înalt în careu, însă nu este nimeni acolo care să reia periculos.

• 16 fm fm

Tandia pătrunde în careul dinamovist, este deposedat prin alunecare și francezul cere penalty. Arbitrul Marian Barbu nu se lasă impresionat și arată colțul terenului.

• 12 fm fm

Hanca se află la capătul unei centrări din flancul stâng, mijlocașul dinamovist recentrează, dar imediat este respinsă de apărarea echipei covăsnene.

• 5 fm fm

Tandia trimite în adâncime, dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri, iese Muțiu și boxează nu foarte sigur pe el.

Începutul meciului.

• 0 info

În cel mai recent meci, dintre cele două formații, Sepsi s-a impus cu 2-0. Era partida din turul play-out-ului.