FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Dinamo Dinamo
1 - 1
UTA UTA
Vi 13.05.2022 20:30

Dinamo - UTA Arad 1-1. "Câinii" au egalat pe final în ultimul meci din play-out și așteaptă barajul

13.05.2022, 22:20

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Aflată cu gândul la baraj, Dinamo a încheiat play-out-ul cu o remiză smulsă pe finalul meciului cu UTA Arad, scor 1-1.

Dinamo - UTA Arad 1-1. Arădenii au terminat pe locul 5 în play-out

Meciul a început slab, iar primele șanse timide au venit în minutele 11 și apoi 29, prin Torje și Ivanovski.

A urmat o lovitură liberă a lui Torje, care a trecut peste poartă, însă cei care au deschis scorul au fost arădenii, prin Dumitru Cardoso, în minutul 39.

Dinamo - UTA Arad 1-1. "Câinii" vor juca barajul cu o echipă din Liga 2, Hermannstadt sau "U" Cluj

În repriza a doua, dinamoviștii au continuat să domine meciul, dar tot steril, iar "bomba" lui de Moura a fost respinsă de portar.

Finalul a fost mai animat. Mai întâi Dangubic a șutat slab din careu, iar în minutul 84, Irobiso a egalat.

În prelungiri, ambele echipe au mai avut câte o oportunitate. UTA a ratat prin Batha, iar "câinii" au irosit o șansă mare prin Andreas Mihaiu.

VIDEO cu rezumatul meciului Dinamo - UTA Arad 1-1:

Dinamo se pregătește de partida de pe teren propriu, contra celor de la UTA Arad, care se joacă astăzi, de la ora 20:30, în DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE TEXT și VIDEO pe digisport.ro.

Ultima etapă a play-out-ului le găsește pe ambele cu stări de spirit diferite.

Dinamo - UTA Arad LIVE VIDEO, ora 20:30, pe Digi Sport 1. Gazdele, cu gândul la baraj

Dinamo este cu gândul la barajul pe care urmează să-l joace cel mai probabil cu U Cluj, iar oaspeții de la Arad au terminat sezonul din punct de vedere al obiectivului.

Trupa lui Ionuț Badea nu poate să urce decât o poziție în clasament, peste U Craiova 1948, până pe locul 4.

De cealaltă parte, "câinii" sunt cu motoarele turate la maxim și par în cea mai bună formă sportivă a sezonului, chiar înainte de partidele de baraj.

În ultima întâlnire dintre Dinamo și UTA Arad, scorul a fost egal, 0-0.

Ocazie Dinamo

Bordușanu recuperează o minge și îl lansează pe Andreas Mihaiu, care scapă spre poartă, dar trage puțin pe lângă bară.

• 90+2 oc
    Ocazie UTA

O minge respinsă ajunge la Batha, care trage din marginea careului, dar portarul parează.

• 84 g
    Gol Dinamo

Bordușanu primește o pasă lungă în careu, întoarce pentru Irobiso, care egalează.

• 82 oc
    Ocazie UTA

Shlyakov îl lansează pe Dangubic, care șutează slab din careu, iar portarul reține.