Dinamo vrea tot! "Câinii" au intrat extrem de optimişti în "săptămâna mare"
28.03.2017, 14:30Dinamoviştii nu se încurcă cu jumătăţi de măsură: vor atât calificarea în semifinalele Cupei, cât şi victoria cu Steaua. Fanii au cumpărat deja patru mii de bilete la unicul derby.
![sss](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYwMyUyRjI4JTJGNzU3NDExXzc1NzQx/MV9zc3MuanBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZo/YXNoPWE5MTlhNjJiNjZjNGFiMDczOGRlYjMwY2MxYWI3ZjNm.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Dinamo a intrat în săptămâna mare. "Câinii" au parte de două derby-uri în cinci zile, miercuri cu Craiova, în Cupă, şi duminică, în campionat, cu Steaua.
"Îmi doresc victorie şi la Craiova, şi cu Steaua. Nu aleg", a spus Contra, completat de Dănciulescu: "Mi-aş dori victorii în ambele dispute."
Fără înfrângere cu Steaua de aproape doi ani, fanii dinamovişti speră să continue seria de vis; suporterii au cumpărat deja jumătate din cele 8500 de bilete puse la dispoziţie de rivali.
"În ultimul timp Dinamo cam domină derby-ul. Aşteptăm o reacţie din partea Stelei, aşa cum spunea şi antrenorul lor (n.r. Reghecampf, în direct la Fotbal Club): că s-a săturat să ia bataie şi că vrea să vadă o reacţie la jucători. Cred că va fi un derby altfel, cu mult mai mare încărcătură", a spus Marica.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
May Mahlangu, fotbalistul care a ieşit accidentat în ultimele două derby-uri, are şi el aşteptări mari, mai ales de la confruntarea cu marea rivală. Neînvinşi de 10 partide, roş-albii nu au cum să se gândească la altceva în afară de victorie.
"Toată lumea vrea să câştige cu Steaua şi noi am reuşit de fiecare dată", a spus mijlocaşul lui Contra, completat de Danciu: "De zece meciuri suntem neînvinşi, aşa că suntem încrezători că vom face un rezultat bun. Mă gândesc la o victorie, un egal nu ne ajută".
Dinamo joacă miercuri cu CS U Craiova, de la 21:30, şi cu Steaua duminică de la 20:30. Ambele partide sunt în direct pe Digi Sport 1.
Etichete: steaua-dinamo , steaua dinamo liga 1
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnMuaXcucm8lMkZnYXRld2F5JTJGZyUy/RlptbHNaVk52ZFhKalpUMW9kSFJ3SlRO/QkpUSkdKVEpHJTJGYzNSdmNtRm5aVEE0/ZEhKaGJuTmpiMlJsY2k1eVkzTXQlMkZj/bVJ6TG5KdkpUSkdjM1J2Y21GblpTVXlS/akl3TWpRbCUyRk1rWXdOeVV5UmpJMkpU/SkdNakF6TXpRM01WOHlNRE16JTJGTkRj/eFgxWnBkbWxoYmkxS1pXNXVZUzFYYVd4/emIyNHQlMkZjMmt0Uld4dmJpMU5kWE5y/TG1wd1p5WjNQVFU1TUNabyUyRlBUTXpN/Q1pvWVhOb1BUZ3hNRFE1WkRreU5tUTFa/amd5T0RrME1EYzNObUZqWTJZd09UUmpP/VGhsLnRodW1iLmpwZyZ3PTM4MCZoPTIy/OCZoYXNoPTg4ZTVjYzliYmNhN2U2OTdkM2Q0OTU2ODNlZDFmYTI4.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...