Dorin Rotariu, direct în TOP 3 salarii de la FCSB! Cum arată ”clasamentul banilor” la gruparea roș-albastră
articol scris de Digi Sport11.10.2023, 11:16
Dorin Rotariu (28 de ani), liber de contract după despărțirea de Ludogorets, a semnat cu FCSB.
![dorin-rotariu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTAl/MkYxMSUyRjE4MTQ5ODdfMTgxNDk4N19k/b3Jpbi1yb3Rhcml1LmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD0yMjUyYWNhMzEyMGQ1OGFhNmU1OGFlOTllODE0MWQ2MA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Dorin Rotariu, în TOP 3 salarii de la FCSB
Rotariu se anunța un jucător promițător în urmă cu un deceniu, când Dinamo plătea 1,1 milioane de euro pentru a-l transfera de la Poli Timișoara. În ianuarie 2017, atacantul lateral era achiziționat de Club Brugge în schimbul a 2,2 milioane de euro, însă de atunci cariera sa a urmat o pantă descendentă.
A mai jucat la AZ Alkmaar, Ludogorets și Atromitos, însă doar în tricoul celor de la Astana a mai avut evoluții consistente. Sfătuit și de unchiul său Iosif Rotariu, fost fotbalist la Steaua, Dorin a semnat cu FCSB și va încasa un salariu de 20.000 de euro lunar, al treilea cel mai mare din lotul vicecampioanei.
TOP 3 salarii de la FCSB
- Vlad Chiricheș - 40.000 de euro/lună
- Florinel Coman - 30.000 de euro/lună
- Dorin Rotariu, Darius Olaru, Damjan Djokovic și Alexandru Băluță - 20.000 de euro/lună
Sezonul trecut, petrecut sub formă de împrumut de la Ludogorets la Atromitos, Dorin Rotariu a marcat de patru ori în 30 de apariții.
Iosif Rotariu: ”Eu l-am sfătuit pe Dorin să meargă la FCSB!”
Iosif Rotariu a dezvăluit la emisiunea Fotbal Club cum a luat nepotul său Dorin Rotariu decizia de a semna cu FCSB. Fostul mare fotbalist susține că după ce și-a reziliat contractul cu Ludogorets, Dorin Rotariu a fost asaltat cu oferte, însă decizia a venit în ultimul moment.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Nu m-a luat prin surprindere, el se antrenează de două săptămâni cu Poli Timișoara. Am fost toată ziua la stadion. A fost perioada în care a fost jucător liber. A mers la Ludogorets, mai avea un an de contract, dar cei de acolo i-au spus că nu se vor mai baza pe el și a luat hotărârea să rezilieze.
A avut foarte multe discuții, oferte, a preferat să meargă în străinătate, dar i-am spus săptămâna trecută că trebuie să ia o decizie cât mai repede. Chiar l-am sfătuit, a acceptat să revină în România. Eu l-am sfătuit să meargă la FCSB, pentru că se bate la campionat, poate ajunge la FCSB.
Am zis că ar fi bine pentru el, dar el a hotărât. A avut ofertă de la FCSB, de acum. Domnul Gigi Becali știe cel mai bine, eu am o relație specială cu dânsul. Domnul Becali îl știe de foarte mult timp, nu au durat mult discuțiile, dânsul e un om de cuvânt și, dacă își dorește ceva, realizează. Se poate spune și așa (n.red. că el a intermediat discuțiile dintre FCSB și Dorin Rotariu)”, a spus Iosif Rotariu la emisiunea Fotbal Club.
Etichete: dorin rotariu , salarii fcsb , top salarii fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)