FOTBAL:CFR CLUJ-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2023)
Video CFR Cluj - Sepsi 2-1. Karlo Muhar i-a salvat pe ardeleni în 90+6
ngezana
Exclusiv Siyabonga Ngezana a spus ce muzică s-a ascultat la petrecerea de titlu a FCSB-ului: ”Le știu pe toate”
FOTBAL:FCSB-FC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (25.02.2024)
Exclusiv 200 de minute! Atât a jucat la FCSB, iar Gigi Becali a luat decizia: ”Nici nu l-am văzut”

Dorinel Munteanu, nemulțumit după meciul cu UTA: “Trebuia să câștigăm”

14.07.2023, 21:24

Oțelul Galați a remizat pe teren propriu cu UTA Arad, scor 1-1, în primul meci din ediția 2023-2024 a SuperLigii, în direct pe Digi Sport 1.

dorinel
Dorinel Munteanu, antrenorul echipei Oțelul Galați / Foto: Captură Digi Sport
  • SuperLiga: Petrolul - Botoșani, luni, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Rapid - Universitatea Craiova, luni, 20:30, DGS 1

Dorinel Munteanu: "Sunt convins că vom crește și ne vom atinge obiectivul"

A fost un start spectaculos în noua ediție de campionat, cu două goluri superbe și un penalty ratat de echipa gazdă.

Rareș Pop a deschis scorul pentru UTA în minutul 45+6, cu un șut superb de la 18 metri, cu stângul, către vinclul porții lui Relu Stoian.

Oțelul a egalat în minutul 62, prin Alexandru Pop, care a prins un șut imparabil din careu, lateral dreapta. Atacantul a venit în această vară la echipa gălățeană, de la Unirea Dej.

În minutul 75, gazdele au primit un penalty, după hențul comis de Damian Isac. Italianul Juri Cisotti a ratat lovitura de la 11 metri, după ce a șutat modest, pe centrul porții.

La finalul partidei, antrenorul echipei gălățene, Dorinel Munteanu (55 de ani), a declarat că are sentimente mixte după acest rezultat. "Munti" consideră că Oțelul merita să ia toate punctele.

"Sunt și nemulțumit, și mulțumit, dacă pot să spun așa. Băieții mei au simțit debutul SuperLigii, în prima repriză n-am făcut un joc reușit. Dar după pauză s-a apropiat echipa de ce vreau să joace în SuperLigă. Cred că trebuia să câștigăm, am avut ocazii, am avut un penalty.

Sunt convins că vom crește atât din punctul de vedere al jocului, cât și al atitudinii. Am corectat ce trebuia să corectez la pauză, am făcut schimbări. Bodișteanu a făcut o repriză bună, de aceea l-am adus la Galați. Sper să rămână cu picioarele pe pământ și să aibă același randament pe viitor.

Sunt convins că ne vom atinge obiectivul, chiar dacă toată lumea spune că este imposibil. Am felicitat echipa, dar ei știu că felicitarea mea este pe jumătate.

Trebuie să mă documentez de ce am luat acest cartonaș galben. Arbitrul a spus că am întârziat executarea unei lovituri de margine, trebuie să mă documentez și să respect regulamentul.

Cisotti era desemnat pentru penalty, este un jucător important pentru noi. De când e la noi, a marcat toate penalty-urile. A ratat astăzi, dar jocul lui a fost unul la înălțime.

Nu este gravă accidentarea lui Fatai, a simțit o contractură, după un impact cu adversarul și n-am vrut să forțeze. Am spus că mai aduc jucători, fundași centrali și un mijlocaș de bandă", a spus Dorinel Munteanu, la finalul partidei cu UTA.

VIDEO Rezumatul meciului Oțelul Galați - UTA Arad 1-1

Debut spectaculos în SuperLiga României, ediția 2023-2024

Tot astăzi, de la ora 21:30, în direct pe Digi Sport 1, este programat meciul Rapid – Sepsi Sfântu Gheorghe.

Sâmbătă sunt programate partidele Hermannstadt – Farul (18:30, Digi Sport 1) și CFR Cluj – Poli Iași (21:30, Digi Sport 1), în prima etapă a SuperLigii, ediția 2023-2024.

Etichete: liga 1 , otelul , uta , dorinel munteanu , superliga , otelul uta

Prinţul Paul al României a fost prins de poliţişti într-un resort din Malta. România va cere extrădarea acestuia

Prinţul Paul Phillipe al României, unul dintre fugarii celebri de la noi în țară, a fost prins în...

ilie3
Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!
mm-stoica2
Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”
Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul
Screenshot 2024-04-28 at 00.03.15
FCSB este noua campioană a României! Titlul, asigurat matematic după 2-1 cu Farul
fcsb 2

Costel Gâlcă a făcut anunțul! 3 jucători sunt OUT pentru meciul cu Rapid
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (16.12.2023)
Adrian Mutu, fără milă după ce a fost făcut ”praf” de fostul lui jucător: ”Mi-ar fi rușine! Are probleme, divorțează”
adrian-mutu
Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”