Dragomir nu-i dă șanse FCSB-ului în derby: "Să vezi ambiție, să vezi galeria lui Dinamo"
14.02.2020, 09:51Dinamo mizează pe un sprijin important din partea suporterilor la duelul cu FCSB, chiar dacă echipa a ratat din nou prezența în play-off. Fostul șef al LPF, Dumitru Dragomir, crede că Dinamo are prima șansă în meciul de duminică, transmis în direct pe Digi Sport 1.
![dragomir](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMjAl/MkYwMiUyRjAyJTJGMTE1NjI1MF8xMTU2/MjUwX2RyYWdvbWlyLmpwZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD1kMTIzMzkwNjAwYTE3NzFlOGRmMWYzNTgxNmJkMjA2MA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Dumitru Dragomir mizează pe aportul PCH-ului în derby-ul de duminică, chiar dacă și Peluza Nord și-a anunțat prezența pe stadion: "E un meci de tradiție, Steaua - Dinamo. Părerea mea e că-i încurcă Dinamo. Aoleu, tată, să vezi ambiție, să vezi galeria lui Dinamo. Părerea mea că vor fi peste 30 de mii de spectatori, o să vedeți", a spus Dumitru Dragomir, pentru ProSport.
- Până joi s-au vândut 15.000 de bilete la meciul Dinamo - FCSB.
Gigi Becali a lăudat galeria lui Dinamo
Gigi Becali este bucuros de reveniea ultrașilor din Peluza Nord, dar nu s-a sfiit să-i laude pe suporterii lui Dinamo, despre care au spus că n-au rivali în România: "Mă bucur că revin alături de echipă. Vor face și o coregrafie. Le-am dat și eu bani, pentru că aveam sete de galerie. Vă dați seama, de atâta timp fără galerie. Bine, nu le-am dat bani direct, am cumpărat materiale, pe factură.
E greu să-i întreci pe cei de la Dinamo, pentru că sunt inventivi, pentru că mereu la galerie au fost peste noi. Galeria lui Dinamo e numărul unu în țară, Și pete cea a Craiovei, și peste a Rapidului și peste toate", a spus Becali, în cadrul emisiunii Fotbal Club, în direct la Digi Sport.
PCH a mutat meciul pe Arena Națională
Programat inițial pe stadionul Dinamo, derby-ul cu FCSB a fost mutat pe cel mai mare stadion al țării, la inițiativa suporterilor înscriși în programul ”DDB”.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Înaintea derby-ului, FCSB se află pe locul 3, cu 43 de puncte. Dinamo ocupă poziția 9, cu 31 de puncte, fără vreo șansă de a mai prinde play-off-ul.
Meciul Dinamo - FCSB va fi transmis în direct pe Digi Sport 1 şi pe site-ul digisport.ro, pentru abonaţii RCS-RDS. Disputa va avea loc duminică, de la ora 20:00. De asemenea, partida poate fi urmărită pe telefonul mobil sau pe tabletă în aplicaţia Digi Online.
Etichete: liga 1 , dinamo , dumitru dragomir , gigi becali , fcsb , dinamo fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)