Dinamo e la un pas de retrogradare, iar Florin Răducioiu e sigur: ”Este într-o continuă agonie”
FOTBAL: AFC HERMANNSTADT SIBIU - SC OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (02.03.2024)
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
2 - 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Du 10.02.2019 12:00

Dunărea Călărași - Concordia Chiajna 2-1. Gazdele au dat lovitura în prelungiri, după 14 etape!

10.02.2019, 13:20

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Dan Alexa a obţinut prima victorie cu Dunărea Călăraşi din septembrie, după un gol marcat în ultimele secunde cu Concordia Chiajna. 14 etape au trecut de la victoria cu FCSB!

Dan Alexa a obţinut prima victorie cu Dunărea Călăraşi din septembrie, după un gol marcat în ultimele secunde cu Concordia Chiajna, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Suspendat după ieşirea nervoasă din timpul meciului cu FCSB, Alexa de abia şi-a stăpânit emoţiile când oaspeţii au primit penalty în minutul 25. Bourceanu a fost lovit cu mingea în mână, iar Guessan a deschis scorul. Dunărea Călăraşi a egalat prin Honciu în minutul 35, iar Ammari a marcat pentru 2-1 în minutul 4 al prelungirilor.

• 90+5 final

FINAL. Gazdele înving după ce au marcat în prelungiri, prin Ammari. Oaspeții au deschis scorul, prin Guessan, din penalty, iar Honciu a egalat, reusite marcate în prima repriză.

• 90+4 g g

GOOL DUNĂREA! Trupa lui Dan Alexa dă lovitura în al patrulea minut de prelungire prin Ammari! A fost un șut senzațional din afara careului, de la 23 de metri, Greab s-a întins, dar nu a putut să mai intervină.

• 88 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Guessan poate da lovitura, dar Calancea intervine în doi timpi!

• 86 oc oc

OCAZIE DUNAREA! Greab reține bine un șut trimis periculos și o salvează din nou pe Concordia!

• 85 oc oc

Valentin Munteanu reușește un șut, care este blocat însă de fundașii Concordiei.

• 83 s s

Conor Henderson (nicio legatură cu Jordan Henderson de la Liverpool) îl înlocuiește pe Aymen Souda, la gazde.

• 82 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Greab atinge cu vârful degetelor o minge care ar fi ajuns la Mediop, o poziție din care atacantul nu avea cum să rateze!

• 80 fm fm

Mediop este busculat în careu, nu cade și se dă doar corner. A fost o fază în care gazdele puteau forța primirea unui penalty

• 78 fm fm

Șutul lui Valentin Munteanu nu nimerește poarta.

• 76 s s

Alexandru Bourceanu e înlocuit de Valentin Munteanu, la gazde.

• 70 cg cg

Nicușor Fota vede galbenul.

• 69 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Guessan trage superb, Calancea scoate printr-o robinsonadă de zile mari.

• 68 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Daniel Benzar scapă în careu, dar Greab iese bine și respinge!

• 66 cg cg

Luchin vede galbenul.

• 66 s s

Thaer Bawab îl inlocuiește pe Simon Mazarache, la oaspeți.

• 62 oc oc

BARĂ CONCORDIA! Nicușor Fota a centrat din marginea stângă a terenului, mingea lovită cu exteriorul, a lovit transversala.

• 60 fm fm

Ammari șutează frumos, prinde Greab.

• 55 s s

Daniel Benzar în locul lui Hamidou Keyta, la gazde

• 54 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Mediop scapă în careu, după un călcâi al lui Honciu, înceracă să dribleze portarul, dar este blocat.

• 50 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Souda si Mediop ratează golul din apropierea porții!

• 47 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! O centrare în fața porții este anticipată greșit de Vlădoiu, iar atacanții Concordiei trec pe lângă marcarea golului.

S-a reluat partida.

PAUZĂ. Cele două echipe intră la cabine tot la egalitate, dar cu două goluri marcate. Guessan a deschis scorul pentru oaspeți, din penalty, iar Honciu a egalat 8 minute mai târziu.

• 44 fm fm

Se execută lovitura liberă de la peste 25 de metri, prin Honciu, dar Greab reține fără nici cea mai mică emoție.

• 43 cg cg

Meira, la debutul pentru Concordia, vede galbenul, primul din acest meci.

• 35 g g

GOOL DUNĂREA! Honciu aduce egalarea cu o reluare din fața liniei porții, după o ieșire hazardată a lui Greab.

• 27 g g

GOOL CONCORDIA! Guessan transformă cu lejeritate și deschide scorul!

• 26 cg cg

Bourceanu vede galbenul.

• 25 p p

PENALTY CONCORDIA! Bourceanu este lovit în mână, după un șut de la distantă și arbitrul Mladinovici arată punctul cu var!

• 18 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Oaspeții presează în atac, mingea ajunge la Marius Alexe, dar nu găsește poarta din interiorul careului.

• 16 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Aymen Souda primeste in flancul drept, asteaptă prea mult, șutează spre poartă, dar mingea este respinsă.

• 14 fm fm

Abdelmadjid Ammari șutează, tabela rămâne nemodificată.

• 5 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Ndiaye Mediop rămâne la balon cu mare șansă, în mijlocul careului, dar reluarea târzie trece alături.