Exclusiv ”E dat naibii!” Jucătorul de la Universitatea Craiova care a atras atenția tuturor: ”E la nivel înalt”
articol scris de Digi Sport28.01.2023, 23:19
Doi jucători de la Universitatea Craiova au ieșit în evidență în meciul câștigat cu Hermannstadt, scor 2-0, în etapa a 23-a din Liga 1.
![univ-craiova](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDEl/MkYyOCUyRjE2NjczODBfMTY2NzM4MF91/bml2LWNyYWlvdmEucG5nJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTA3OTdkOTQ3ODVmMGZlZmI3ZDE0N2FmNDgyN2U5YjNi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Arlauskis, remarcat după victoria Universității Craiova cu Hermannstadt: ”E dat naibii”
Pe lângă Andrei Ivan (26 de ani), autorul celor două goluri, celălalt remarcat a fost portarul Giedrius Arlauskis (35 de ani). Foștii internaționali Florin Prunea și Ianis Zicu au avut doar cuvinte de laudă la adresa goalkeeper-ului lituanian.
- 7 titluri de campion al României are în palmares Arlauskis.
- 500 de mii de euro este cota de piață a lui Giedrius Arlauskis, potrivit Transfermarkt.
”Arlauskis, evoluție bună, un portar de obiectiv major. Îți dă liniște, știi că ai pe cineva în spate care e dat naibii”, a transmis Prunea, la emisiunea Digi Sport Special, iar Zicu l-a completat: ”Nu este genul de portar cu joc de picior bun, dar la capitolul personalitate, experiență, e la nivel înalt”.
Giedrius Arlauskis a avut câteva intervenții bune în fața jucătorilor de la Hermannstadt și a păstrat intactă poarta grupării din Bănie.
- După ce a mai trecut în România pe la Unirea Urziceni, FCSB și CFR Cluj, în septembrie 2022 lituanianul a semnat cu Universitatea Craiova.
VIDEO Arlauskis, remarcat după Universitatea Craiova - Hermannstadt 2-0
Arlauskis și-a ieșit din minți la partida cu FC Botoșani
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
În etapa precedentă, Universitatea Craiova, cu Arlauskis titular, a pierdut la Botoșani, scor 0-1, iar goalkeeper-ul oltenilor a avut o ieșire nervoasă la finalul meciului. Arlauskis a putut fi cu greu stăpânit de colegi, de adversari și chiar de oamenii de ordine.
”Înțeleg că a fost o problemă cu staff-ul celor de la Botoșani. Știți foarte bine că viața e mai grea în nord-estul țării. A fost o minge, Arlauskis a cerut-o, nu i s-a dat, a sărit peste reclame, iar un membru din staff-ul echipei moldovene a dat mingea mai departe.
După acest gest, Arlauskis i-a spus: `Discutăm după meci`. Un gest foarte urât al celui de la FC Botoșani. Apoi toată banca de la Botoșani a sărit pe Arlauskis. Ăsta a fost tot scandalul. N-a luat nimeni de la Universitatea Craiova cartonașul roșu.
Arlauskis nu trebuia să reacționeze atât de agresiv, dar e urât ce au făcut cei de la Botoșani. Îi felicităm pentru victorie, dar noi mergem pe drumul nostru”, a declarat Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova, după acel joc.
VIDEO Rezumat Universitatea Craiova - Hermannstadt 2-0
Etichete: florin prunea , arlauskis , portar craiova , universitatea craiova - hermannstadt
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...