E posibil așa ceva? Câte goluri i-a cerut Becali lui Sergiu Buș să marcheze. Atacantul a zâmbit discret
14.07.2020, 22:51Sergiu Buș, noul atacant al formației FCSB, locul 5 în play-off, a plecat de la conferința de prezentare din Aleea Alexandru cu cu task-ul solicitat de Gigi Becali.
![FOTBAL:FCSB-GAZ METAN MEDIAS, PLAY-OFF LIGA 1 CASA PARIURILOR (21.06.2020)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIwJTJGMDcl/MkYwMyUyRjEyMDI4ODRfMTIwMjg4NF9p/bnRlcnZpdS1idXMuanBnJnc9MTA2MCZo/PTYzNiZoYXNoPTEyYWI1ZTE0YmYwZjM2ODkxY2M2ZjFmOTQ1ODgwNDhi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Sosit la eveniment alături de impresarul său, fostul fotbalist Bogdan Apostu, clujeanul care a evoluat ultima dată la Gaz Metan Mediaș a vorbit puțin printre discursul lui Becali, a semnat contractul în fața camerelor TV, apoi a făcut poza clasică de final.
Gigi Becali: "Aștept să marchezi 25 de goluri în viitorul sezon"
Cu o voce apăsată și pe un ton poruncitor, omul de afaceri i-a explicat lui Buș (1,85 m), în rafala blițurilor, care sunt așteptările lui pentru sezonul viitor.
"Succes și aștept să marchezi 25 de goluri în viitorul sezon!", a punctat Becali, în timp ce atacantul crescut de CFR Cluj zâmbea. Sergiu Buş a înscris în 31 de partide pentru Gaz Metan, în acest sezon, 11 goluri.
Sergiu Buş este cel de-al doilea transfer al celor de la FCSB în această vară, după Marius Briceag. Fotbalistul de 27 de ani va semna pe 3 ani cu roş-albaştrii şi va avea o clauză de două milioane de euro.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Galerie Foto
Sergiu Buș: "O critică bună poate face cât două facultăți"
Atacantul a fost prezent la conferinţa de presă organizată de Gigi Becali şi a oferit primele declaraţii în calitate de jucător al celor de la FCSB.
"Domnul Becali l-a sunat pe Bogdan, agentul meu. Tot ce vorbea domnul Becali cu Bogdan aflasem. M-am decis cu soția în zece minute. A fost un an greu la Gaz Metan, e încă o mare provocare pentru mine, și anume câștigarea campionatului. După atât timp, e momentul FCSB-ului. Vreau să iau campionatul.
Am simțit că dânsul împreună cu staff-ul FCSB-ului mă doresc. E important că sunt dorit. Nu îmi e frică de critici. O critică bună poate face cât două facultăți", a declarat Sergiu Buş.
Transferat la FCSB, Sergiu Buș a crescut la juniorii celor de la CFR Cluj
În vârstă de 27 de ani, Sergiu Buș și-a făcut junioratul la CFR, iar în 2009 a trecut la echipa mare.
Într-o vreme în care lotul ardelenilor era plin de vedete, Buș a ales să-și caute consacrarea la alte echipe din fotbalul românesc, unde putea avea meciuri în picioare.
A evoluat ulterior pentru Sheffield Wednesday, CSKA Sofia, Salernitana, Astra Giurgiu și Levski Sofia.
Etichete: sergiu bus , gigi becali , transfer fcsb , goluri sergiu buș
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...