Exclusiv ”Echipa mea a fost furată!” Gigi Becali a răbufnit după golul anulat al lui Coman
articol scris de Digi Sport10.12.2023, 22:59
CFR Cluj și FCSB au remizat, scor 1-1, în derby-ul etapei a 19-a a SuperLigii.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYwNSUyRjE4NTQwNzZfMTg1NDA3Nl9H/SUdJLUJFQ0FMSS1NTS5qcGcmdz0xMDYw/Jmg9NjM2Jmhhc2g9NGM1NWRlZmVmMmM2ZDMwMDRjYmIxMWQwNzg3NjUxYmM=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Tachtsidis și Olaru au marcat cele două goluri ale partidei, iar în minutul 51 s-a petrecut cea mai controversată fază a jocului. Florinel Coman a înscris pentru oaspeţi cu un şut de la circa 25 de metri, dar, solicitat din camera VAR, arbitrul Sebastian Colţescu a anulat reușita în urma vizionării reluărilor, pentru un fault anterior al lui Valentin Creţu la Philip Otele.
Gigi Becali, după CFR Cluj - FCSB 1-1: ”Noi am câștigat”
La scurt timp după meci, Gigi Becali a intervenit în direct la emisiunea Fotbal Club și a răbufnit la adresa arbitrajului. Patronul FCSB-ului consideră că centralul Colțescu a greșit că nu a validat golul lui Coman.
”Noi am câștigat. Pe mine mă interesează ce a făcut echipa mea, a câștigat și a fost furată. Cum să spui că nu a atins mingea? Mingea sare la jumătate de metru, cum nu a atins-o? Se duce mingea în sus jumătate de metru din genunchiul lui Crețu, cum să fie dată de Otele?
Și dacă o atinge Otele, ce? O atinge Otele și apoi Crețu, care e problema? Nu are treabă. Piciorul stâng al lui Crețu este jos, dacă era ridicat era fault. A fost gol valabil, am bătut cu 2-1. Asta e părerea mea”, a spus Gigi Becali.
VIDEO Faza golului anulat lui Florinel Coman
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ion Crăciunescu a dat verdictul: decizie corectă
Fostul arbitru internațional Ion Crăciunescu a transmis prin intermediul lui Radu Naum, moderatorul emisiunii Fotbal Club, că decizia finală a lui Colțescu, aceea de a nu valida reușita, a fost cea corectă. De asemenea, Adrian Porumboiu și-a exprimat aceeași opinie și a declarat că centralul a fost ”salvat” de VAR.
”E OK și nu e OK. Decizia în sine este una clară, faultul este evident. Apărătorul lovește mingea, apoi ridică piciorul și îl faultează. Faultul e evident. Numai că arbitrul putea să preîntâmpine treaba asta, să oprească jocul.
Lasă impresia că faza este corectă, apoi îl întoarce VAR-ul la o fază pe care el arată că o gestionase foarte bine. Aici sunt lucruri de comentat. În sine, decizia corectă este lovitură liberă directă pentru echipa gazdă”, a transmis Adrian Porumboiu, potrivit GSP.ro.
Etichete: gigi becali , cfr cluj fcsb , arbitraj cfr fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...