Edi Iordănescu se teme de ”flacăra violetă”: ”Sunt în gardă, este echipa momentului!”
articol scris de Digi Sport01.03.2021, 07:59
CFR Cluj are un examen important luni seară, în direct la Digi Sport 1, de la ora 20.30 - campioana joacă acasă cu FC Argeș, echipa care trage la playoff după ce toată lumea o considerase ca și retrogradată.
![Edi Iordănescu, antrenorul CFR-ului / Foto: Sport Pictures](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMDEl/MkYxNiUyRjEyNzY0OTRfMTI3NjQ5NF9l/ZGkucG5nJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNo/PTJiZTFhYjEwMmY2MTNmOTllODExZmQ1M2UxMGQ2NzU1.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Clujenii sunt la egalitate cu FCSB în clasament și vor să evite orice pas greșit.
”Suntem în gardă pentru că întâlnim echipa momentului. Spun asta pentru că FC Argeș traversează o formă foarte bună, este o echipă neînvinsă de 11 meciuri, de la mijlocul lui decembrie nu a mai pierdut, are 5 victorii și 6 egaluri.
În 2021 au marcat doar 10 goluri, au primit doar 4. FC Argeș este într-o schimbare accelerată și pozitivă odată cu venirea lui Jean Vlădoiu la conducere și a lui Prepeliță și Ianovschi.
Edi Iordănescu: ”Au fost erori de arbitraj mari, decisive și într-o singură direcție”
Echipa este transformată semnificativ în bine. Avem în subconștient necesitatea celor 3 puncte, trebuie să facem în așa fel ca să le punem în clasament la finalul jocului.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nu mă las marcat de arbitraj, chiar dacă mi-a displăcut total la meciul cu Voluntari, au fost prea multe, prea clare în defavoarea noastră. Au fost mari, decisive și într-o singură direcție. Trebuie ca arbitrii să facă un efort să fie mai echilibrați”, a declarat Edi Iordănescu la conferința de presă.
Etichete: edi iordanescu , jean vladoiu , edi iordanescu cfr cluj , cfr cluj fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...