Exclusiv Explicația pentru evoluțiile foarte bune ale lui Florinel Coman: ”Realizează că timpul nu trece în favoarea lui!”
articol scris de Digi Sport06.03.2024, 19:59
Florinel Coman (25 de ani) traversează cel mai bun sezon al carierei în tricoul celor de la FCSB.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDMl/MkYwMyUyRjE5MjA5OTBfMTkyMDk5MF9w/cm9maW1lZGlhLTA3OTc1MzE4NjcuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTk5MWJm/Nzc0MTQwNDAyZDdkZDgwMDIyZTlhMDc4Mzhk.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
În cele 29 de meciuri în care a evoluat în acest sezon, Coman a marcat 15 goluri și a contribuit cu nouă pase decisive.
Anton Petrea: ”Coman a realizat că timpul trece și nu în favoarea lui!”
Datorită evoluțiilor sale din ultima perioadă, Florinel Coman ar putea prinde transferul carierei. ”Șeptarul” FCSB-ului ar fi pe lista celor de la VFB Stuttgart, formație ce evoluează în Bundesliga.
În exclusivitate pentru Digi Sport, fostul antrenor al roș-albaștrilor, Anton Petrea a vorbit despre vedeta lui Gigi Becali. Tehnicianul consideră că Florinel Coman a înțeles că trebuie să demonstreze în teren pentru a ajunge la un club cu pretenții.
”Și eu îl văd pe Florinel Coman așa cum îl vede toată lumea. Este foarte motivat. E cel mai bun sezon al lui, nici la Viitorul nu a avut asemenea evoluții. Trage echipa după el în anumite momente. Are o atitudine foarte bună.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
S-a maturizat. Realizează că timpul trece și nu în favoarea lui și atunci trebuie să iasă în evidență. A avut un sezon remarcabil până acum”, a spus Anton Petrea în exclusivitate pentru Digi Sport.
Florinel Coman, ”Tricolorul” lunii februarie
Datorită evoluțiilor sale bune din ultima vreme, Florinel Coman a fost ales ”Tricolorul” lunii februarie, potrivit anunțului venit din partea FRF.
În clasamentul pentru acest titlu, Florinel Coman i-a întrecut pe Valentin Mihăilă de la Parma, Olimpiu Moruțan de la Ankaragucu și pe Daniel Bîrligea de la CFR Cluj.
Etichete: fcsb , florinel coman , anton petrea
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...