Exclusiv Florin Prunea a văzut ce a declarat Costel Gâlcă și a spus lucrurilor pe nume
Exclusiv Gâlcă abia a semnat cu Craiova, dar Lăcătuș nu are niciun dubiu! Poate pleca din Bănie: ”Sunt sigur de asta!”
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
FCV Farul Constanţa FCV Farul Constanţa
1 - 0
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Du 07.11.2021 15:30

Farul Constanța - Universitatea Craiova 1-0. Trei puncte importante pentru trupa lui Gică Hagi

07.11.2021, 17:30

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Farul Constanța s-a impus cu scorul de 1-0 în fața echipei lui Laurențiu Reghecampf, Universitatea Craiova, în partida din etapa 15 din Liga 1.

Prima ocazie importantă a partidei le-a aparținut oltenilor, în minutul 12. Gustavo a centrat foarte bine, iar Markovic a reluat cu capul din apropierea porții puțin peste bara transversală.

În minutul 36, Andrei Ivan a avut o centrare periculoasă la poarta lui Aioani, dar niciun coechipier nu a reușit să ajungă la balon.

Pe finalul primei reprize, același Andrei Ivan i-a pasat foarte bine lui Markovic care a preluat spectaculos în interiorul careului, însă Aioani a reușit să prindă balonul.

Dacă prima repriză le-a aparținut oltenilor, cea de-a doua repriză a fost dominată de echipa lui Gică Hagi. În minutul 54, Alexi Pitu a avansat în flancul drept și a trimis o centrare șutată care a fost aproape să nimerească vinclul porții lui Pigliacelli.

Betancor a centrat foarte bine în interiorul careului în minutul 68, iar Ganea a încercat o finalizare spectaculoasă, însă Pigliacelli a reușit să prindă balonul.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 77 și i-a aparținut lui Adi Petre, proaspăt introdus pe teren de Gică Hagi. Aceasta a profitat de pasa foarte bună expediată de Fernandes și a avut o finalizare elegantă la poarta Universității Craiova.

În ultimele minute ale partidei, oltenii au încercat să forțeze un rezultat de egalitate însă fără succes. Cîmpanu a centrat de la colțul terenului, Koljic a încercat să șuteze la poarta lui Aioani, dar tentativa sa a fost blocată. Mingea a ajuns la Andrei Ivan care a încercat să marcheze cu călcâiul, dar în zadar.

În clasamentul din Liga 1, Universitatea Craiova se află pe locul trei, cu 28 de puncte, în timp ce echipa antrenată de Gică Hagi se poziționează pe locul cinci, cu 24 de puncte.

VIDEO Rezumatul partidei Farul Constanța - Universitatea Craiova 1-0

Farul Constanța - Universitatea Craiova, ora 15:30, la Digi Sport 1 | Hagi față în față cu Reghecampf

Constănțenii vin după înfrângerea din meciul cu FCSB și speră să aibă un rezultat pozitiv pentru a-și continua lupta pentru calificarea în playoff-ul Ligii 1,

După 14 etape, Farul are 21 de puncte și se află pe 8, la doar 3 puncte de FC Voluntari, aflată pe locul 6.

De cealaltă parte, Universitatea Craiova este alături de FCSB una dintre formațiile care are o serie foarte bună de rezultate.

Oltenii vin după 7 victorii la rând, ultimul eșec fiind pe terenul campioanei CFR Cluj, în luna septembrie.

Farul Constanța - Universitatea Craiova, ora 15:30, la Digi Sport 1 | Reușesc oltenii a 8-a victorie consecutivă?

După 14 etape, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf are 28 de puncte și se află la 8 lungimi distanță de liderul CFR Cluj.

Oltenii speră să învingă la Ovidiu formația antrenată de Gică Hagi pentru a ține aproape de clujeni și a avea o diferență minusculă în playoff.

• 90+3 final
  • 90+2 cg cg
    Cartonaş galben FCV Farul Constanţa

De Nooijer este sancționat.

• 90 oc oc
    Ocazie Universitatea Craiova

Cîmpanu centrează de la colțul terenului, șutul lui Koljic este blocat, balonul ajunge la Andrei Ivan care încearcă fără succes să înscrie cu călcâiul.

• 79 s s
    Schimbare Universitatea Craiova

Baiaram este introdus în locul lui Houri.

• 79 s s

Ivanov este introdus în locul lui Nistor.

• 77 g g
    Gol

Fernandes pasează foarte bine în fața porții pentru Adi Petre care are o finalizare elegantă la poarta lui Pigliacelli.

• 76 s s
    Schimbare FCV Farul Constanţa

Adi Petre este introdus în locul lui Betancor.

• 76 s s

Radaslavescu este introdus în locul lui Ciobanu.

• 69 cg cg
    Cartonaş galben Universitatea Craiova

Crețu este sancționat.

• 69 s s

Fernandes este introdus în locul lui Ganea.

• 68 oc oc
    Ocazie FCV Farul Constanţa

Betancor centrează foarte bine în fața porții, iar Ganea încearcă să șuteze din prima, dar balonul ajunge în brațele lui Pigliacelli.

• 66 s s

Crețu este introdus în locul lui Bălașa.

• 66 s s

Grameni este introdus în locul lui Purece.

• 65 s s

Boboc este introdus în locul lui Pitu.

• 60 s s

Koljic este introdus în locul lui Markovic.

• 59 s s

Cîmpanu este introdus în locul lui Gustavo.

• 56 cg cg

Ganea este sancționat.

• 54 oc oc

Alexi Pitu avansează în flancul drept și trimite o centrare șutată care este aproape să nimerească vinclul porții lui Pigliacelli.

• 44 oc oc

Andrei Ivan îi pasează foarte bine lui Markovic, care face o preluare spectaculoasă în interiorul careului, dar Aioani reușește să prindă balonul.

• 36 oc oc

Andrei Ivan centrează periculos, dar niciun coechipier nu ajunge la balon.

• 21 oc oc

Markovic are din o șansă bună de a marca, însă apărarea celor de la Farul rezistă.