Video Momentul finalului de an! Ce s-a auzit în Giulești la scorul de 2-0 pentru Voluntari
articol scris de Digi Sport09.12.2023, 23:51
Rapid a evoluat împotriva celor de la Voluntari în etapa cu numărul 19 din SuperLiga României.
![FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO (6.12.2023)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYwOSUyRjE4NTczODBfMTg1NzM4MF9S/QVBJRC1CVUNVUkVTVEktQ0ZSLUNMVUot/Q1VQQS1ST01BTklFSS1CRVRBTk8tNl8x/Ml8yMDIzLTEuanBnJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTdjYTMxOGVlMmU4YzY5MDhmNGYyNmUzMDRlOGM5NDMz.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Giuleștenii veneau după eliminarea din Cupa României. Bucureștenii au remizat cu CFR Cluj, scor 0-0, în condițiile în care aveau nevoie de victorie, iar Rapid și-a ratat obiectivul principal.
”Viața mea o împart alături de Voluntari” s-a auzit în Giulești
Rapid a făcut din nou o partidă sub nivelul așteptărilor, iar la pauza duelului cu Voluntari s-a intrat cu scorul de 0-0.
La revenirea de la cabine, Voluntari a arătat mai multă luciditate în fața porții și a dat lovitura, întrucât a marcat de două ori. Adam Nemec a punctat în minutul 66 pentru 1-0, ca mai apoi Ricardinho să mărească avantajul prin reușita sa din minutul 73.
Fanii giuleștenilor și-au văzut echipa condusă cu scorul de 2-0 și au oferit momentul finalului de an, după ce au început să fredoneze în mod ironic cântecul faimos al rivalei, ”Viața mea o împart alături de Voluntari”.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Imediat după acel cântec, Papeau a marcat printr-un șut excepțional de la distanță și a redus din diferență, însă fără folos, întrucât Voluntari s-a impus cu scorul de 2-1.
VIDEO cu momentul în care fanii lui Rapid fredonează cântecul rivalilor
Antrenorul și sponsorul lui Dinamo, prezenți la Rapid - Voluntari
După plecarea lui Ovidiu Burcă (43 de ani), Dinamo a decis să îl numească în funcția de antrenor principal pe Zeljko Kopic (46 de ani). Antrenorul croat a condus-o deja pe Dinamo în două meciuri până în momentul respectiv, înfrângerea 1-2 cu Sepsi Sfântu Gheorghe și egalul 3-3 cu Oțelul Galați din Cupa României.
Deși Dinamo o va înfrunta pe Rapid abia în luna ianuarie, după pauza competițională și pregătirea de iarnă, antrenorul Zeljko Kopic a fost văzut în tribune la meciul cu Voluntari, alături de afaceristul Cătălin Mișu.
Etichete: galerie rapid , rapid voluntari , imn voluntari
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...