Exclusiv Dinamo a pregătit ”planul B”, după ce a fost sancționată dur: ”Sperăm ca Tribuna 1 să fie plină!”
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
Argeș Argeș
0 - 1
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Mi 21.04.2021 17:45

FC Argeș - Chindia 0-1. Reușita lui Florea îi duce pe târgovișteni pe primul loc în play-out

21.04.2021, 18:43

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

FC Argeș a pierdut pe teren propriu meciul cu Chindia, scor 0-1, din cadrul etapei cu numărul doi din play-out-ul Ligii 1.

Argeșenii au avut o primă ocazie prin Meza Colli, care l-a pus la încercare pe Aioani cu un șut de la distanță. Chindia a replicat câteva minute mai tâțrziu prin Neguț, care nu l-a găsit în careu pe Popa.

Șerban putea deschide scorul în minutul 34, cu un șut superb din lovitură liberă. Aioani s-a opus și a trimis în corner. După pauză, Florea a deschis scorul după o pasă a lui Căpușă.

Turda putea egala cu o lovitură de cap în minutul 89, dar nu l-a putut învinge pe Aioani și FC Argeș - Chindia s-a încheiat 0-1.

După acest meci, Chindia a ajuns la două victorii în play-out și este pe primul loc, cu 26 de puncte. FC Argeș rămâne pe locul patru din play-out, cu 21 de puncte.

LIVE VIDEO FC Argeș - Chindia, de la 16:45, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• FC Argeș: Greab - Tofan, Maric, Turda, De Jonghe - Meza Colli, I. Șerban - Grecu, Palic, C. Dumitru - Malele
  • Chindia: Aioani - Căpușă, P. Iacob, Celea, Dinu - Neguț, Dulca, Rață, Dumitrașcu - D. Popa, Florea

LIVE VIDEO FC Argeș - Chindia, de la 16:45, la Digi Sport 1. Clasament play-out

LIVE VIDEO FC Argeș - Chindia, de la 16:45, la Digi Sport 1. Rezumatul ultimului meci direct

Argeș Argeș
  • 90+4 fr2

Final de meci!

• 89 oc oc

Ocazie mare pentru FC Argeș! Turda reia cu capul din șapte metri, dar Aioani reușește să rețină.

• 78 oc oc

Palic centrează din corner către Turda, dar acesta nu reușește să reia balonul cu capul și acțiunea se stinge.