Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18
Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

• SuperLiga: CFR Cluj - Sepsi, duminică, 21:00, DGS 1

Ziua de duminică propune 3 meciuri din Liga 1, iar primul dintre ele a fost cel dintre FC Argeș și Chindia, din cadrul etapei cu numărul 7, scor 2-1.

• Meciul dintre FC Argeș și Chindia a putut fi urmărit în format LIVE VIDEO pe Digi Sport 1, dar și pe www.digisport.ro sau în aplicația Digi Sport (disponibilă pe Google Play și App Store), de către abonații RCS & RDS.

FC Argeș - Chindia Târgoviște 2-1. Garita a reușit un gol spectaculos

FC Argeș a câștigat meciul din etapa a șaptea a Ligii 1. Ișfan a fost cel care le-a adus victoria celor de la FC Argeș în disputa contra celor de la Chindia Târgoviște.

Deși FC Argeș a început meciul mai ofensiv, cei care au deschis scorul au fost oaspeții. Doru Popadiuc a profitat de o eroare în apărare a lui Marius Constantin și a introdus mingea în poarta gazdelor.

Gruparea din Trivale a restabilit egalitatea în partea secundă a meciului. Garita a punctat spectaculos în minutul 58 al întâlnirii. Acesta a înscris cu o execuție din foarfecă.

Alexandru Ișfan a păstrat toate cele trei puncte în Trivale, după ce a marcat golul de 2-1 în minutul 76 al întâlnirii. Așa s-a scris istoria acestei partide.

În urma acestui succes, FC Argeș a urcat pe podiumul Ligii 1, unde a acumulat 12 puncte, în timp ce Chindia se află în subsolul clasamentului, cu doar două puncte.

VIDEO Rezumat FC Argeș - Chindia 2-1

FC Argeș - Chindia, Live Video, 13:30, Digi Sport 1. Gazdele au o formă oscilantă în debutul campionatului

FC Argeș primește vizita celor de la Chindia după o serie de rezultate mixte. Elevii lui Andrei Prepeliță au înregistrat 3 victorii și tot atâtea înfrângeri în primele 6 etape din Liga 1.

Formația gazdă se clasează pe locul 9 în primul eșalon, cu un golaveraj negativ, -2. În cel mai recent meci, FC Argeș a învins-o în deplasare pe CS Mioveni, scor 1-0

FC Argeș - Chindia, Live Video, 13:30, Digi Sport 1. Oaspeții nu au nicio victorie în primele lor 5 meciuri

De partea cealaltă, Chindia trece printr-o perioadă destul de dificilă. Alături de 'U' Cluj și CS Mioveni, târgoviștenii încă nu au reușit să obțină prima lor victorie în noua ediție de campionat.

Cu două remize și trei înfrângeri, Chindia este pe penultimul loc în campionat.

Trupa lui Adrian Mihalcea vine după o înfrângere dramatică pe terenul lui FCSB. Chindia a condus vicecampioana cu 2-0, însă a primit 3 goluri în repriza secundă și în cele din urmă a pierdut, scor 2-3

• 90+4 fr2

Arbitrul a pus capăt meciului.

• 90
    Info

Arbitrul a acordat patru minute de prelungire.

• 82 cg
    Cartonaş galben FC Arges

Șerban a văzut cartonașul galben.

• 81 s
    Schimbare FC Arges

Au ieșit Garita și Jakolis. Au intrat Șerban și Dobrosavlevici.

• 78 s
    Schimbare Chindia Targoviste

A ieșit Passaglia și a intrat Cooper.

• 76 g
    Gol FC Arges

Alexandru Ișfan a adus-o pe FC Argeș în avantaj, după ce a reluat în poartă mingea centrată de pe partea dreaptă.

Cartonaş galben

Andreas Mihaiu a încasat galben pentru întârzierea jocului.

• 62 s

Au ieșit Șerban și Dumitrașcu. Au intrat Akhmatov și Mihaiu.

• 58 g
    Gol

Garita a marcat cu o execuție din foarfecă.

• 57 oc
    Ocazie Chindia Targoviste

Passaglia a șutat din afara careului, dar mingea a fost respinsă. La faza următoare, Marius Constantin era pe cale să le facă un nou cadou oaspeților.

• 54 cg

Njike a văzut cartonașul galben, după ce a sărit la cap neregulamentar.

• 53 fm
    Fază meci FC Arges

Alexandru Ișfan a reluatmingea în interiorul careului, dar execuția sa a fost una ratată. Mingea a trecut pe lângă poarta oaspeților.

• 47 oc

Șerban a șutat din afara careului mare, dar mingea sa a fost deviată în corner.

Schimbare

Au ieșit Bertrand și Alceus. Au intrat Calcan și Tofan la FC Argeș.

• 45+3 fr1

Arbitrul a pus capăt primului act al partidei.

• 45+2 oc

Doru Popadiuc a fost aproape de a reuși dubla în acest meci. Mijlocașul a șutat din laetral dreapta, dar mingea expediată de acesta a fost respinsă de portar.

• 44
    Info

Dorian Bertrand a cerut îngrijiri medicale pe teren, după un contatc cu un adversar. S-a cerut schimbarea sa.

• 43 oc
    Ocazie FC Arges

Dorian Bertrand a reluat cu capul o centrare în careul Chindiei. Mingea a fost reținută de portar.

• 31 oc

Daniel Popa a șutat la colțul scurt, dar mingea sa a fost respinsă de goalkeeper.

• 30 g
    Gol Chindia Targoviste

Doru Popadiuc a profitat de o eroare a lui Marius Constantin în apărare. Mijlocașul Chindiei a împins mingea în poartă pe lângă portarul lui FC Argeș.

• 10 oc

Alexandru Ișfan a reluat cu capul centrarea din partea stângă, dar mingea s-a dus un pic pe lângă poartă. Arbitrul a dictat corner.

• 8 oc

Dorian Bertrand s-a trezit cu mingea în careul celor de la Chindia, dar șutul moale a fost respins de portarul Chindiei.

• 6 oc

Alexandru Ișfan a șutat din marginea careului de 16 metri, dar șutul său a fost respins în lateral de goalkeeperul advers.

Chindia a avut lovitura de începere a meciului.