Ce a spus Ionuț Cojocaru, după ce a marcat două goluri cu CFR Cluj
FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC VIITORUL, LIGA 1 CASA PARIURILOR (9.12.2019)
Video ”Perlele” lui Hagi, goluri unul și unul împotriva CFR-ului! ”Joga Bonito” la Ovidiu!
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Farul - CFR Cluj 5-1. Umilință pentru ardeleni la Ovidiu! Elevii lui Gică Hagi s-au întrecut în execuții
LIVE Digi Sport Special
Argeș Argeș
1 - 2
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Lu 06.12.2021 17:30

FC Argeș - Gaz Metan Mediaș 1-2. Elevii lui Ilie Poenaru bifează victoria în ultimele secunde ale partidei

06.12.2021, 19:28

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

Gaz Metan Mediaș a câștigat duelul cu FC Argeș cu scorul de 2-1, după un penalty neacordat piteștenilor și un gol înscris în ultimele secunde de elevii lui Ilie Poenaru.

Argeșenii deschid scorul în minutul 8, atunci când Șerban a trimis o centrare în interiorul careului, Vlad Morar a încercat să respingă, dar balonul a ajuns în propria poartă.

După o fază frumoasă construită de elevii lui Poenaru, Ronaldo Deaconu a șutat cu piciorul stâng din afara careului, dar balonul a fost prins de Greab.

Raynov a fost aproape să finalizeze în minutul 25 după un corner bătut la poarta lui Vâlceanu.

În minutul 32, Vlad Morar a avut șansa să înscrie, dar nu a reușit să ajungă la un balon centrat în fața porții lui Greab.

Egalitatea a fost restabilită în prelungirile primei reprize, atunci când Trif a ajuns la un balon în interiorul careului și a finalizat cu piciorul stâng din alunecare.

Argeșenii au cerut lovitură de la unsprezece metri după un fault comis în careu asupra lui Șerban. Centralul Florin Andrei a lăsat jocul să continue. Faza a continuat cu șutul de la distanță expediat de Dumitrașcu și respins cu greu de portarul medieșenilor.

În minutul 71, Lixandru a șutat foarte bine, dar Greab a reușit să pareze lovitura.

Medieșenii au dat lovitura în prelungirile partidei, atunci când Morar l-a servit excelent pe Șteau care l-a păcălit pe Greab și a reușit să înscrie.

VIDEO Rezumatul partidei FC Argeș - Gaz Metan Mediaș

FC Argeș - Gaz Metan Mediaș, ACUM, pe Digi Sport 1 | Gazdele, în căutarea victoriei

Trupa pregătită de Andrei Prepeliță este una dintre echipele care speră să prindă un loc de playoff la finalul sezonului regulat, iar pentru asta o victorie cu Gaz Metan Mediaș ar fi imperativă.

Argeșenii vin după două succese consecutive, cu Universitatea Craiova și UTA Arad, iar momentan se află pe locul 8, cu 27 de puncte, la doar o lungime de Rapid, ocupanta poziției a 6-a.

Partida dintre FC Argeș și Gaz Metan de sezonul trecut s-a terminat la egalitate, 1-1.

FC Argeș - Gaz Metan Mediaș LIVE VIDEO, ora 17:30, pe Digi Sport 1 | Medieșenii, amenințați cu retrogradarea

Venirea lui Ilie Poenaru pe banca celor de la Gaz Metan Mediaș nu a avut impactul scontat.

Cu o singură victorie în ultimele 5 partide, Gaz Metan este pe locul 13, poziție care la finalul campionatului i-ar aduce un loc la barajul pentru rămânerea în Liga 1.

Ultima etapă a fost una dramatică pentru echipa lui Ilie Poenaru, care a condus-o pe Farul până la ultima fază, când un penalty controversat a făcut ca meciul să se termine la egalitate, 1-1.

Argeș Argeș
  • 90+6 final
    Final meci
  • 90+4 g g
    Gol

Vlad Morar trimite o pasă perfectă pentru Șteau care îl păcălește pe Greab și reuește să înscrie.

• 83 s s
    Schimbare Gaz Metan Mediaş

Șteau este introdus în locul lui De Moura.

• 80 s s
    Schimbare Argeș

Said este introdus în locul lui Șerban.

• 79 s
    Schimbare

Junior este introdus în locul lui Alceus.

• 71 oc oc
    Ocazie Gaz Metan Mediaş

Lixandru șutează foarte bine, dar Greab reușește să pareze lovitura.

• 70 s s

Viana este introdus în locul lui Dumitrașcu.

• 65 cg cg
    Cartonaş galben Gaz Metan Mediaş

Izata vede cartonașul galben.

• 62 s s

Chamed este introdus în locul lui Deaconu.

• 62 s s

Izata este introdus în locul lui Trif.

• 62 s s

Romeo este introdus în locul lui Irobiso.

• 47 oc oc
    Ocazie Argeș

Dumitrașcu șutează de la distanță la poarta lui Vâlceanu, dar portarul de la Mediaș reușește să pareze lovitura.

• 47 fm
    Fază meci

Argeșenii cer lovitură de la unsprezece metri după un fault în careu comis asupra lui Șerban.

• 46 s s

Arias este introdus în locul lui Fatai.

• 45+1 fr1
  • 45+1 g g
    Gol

Trif ajunge la un balon în interiorul careului, șutează cu piciorul stâng din alunecare și restabilește egalitatea.

• 32 oc oc

Vlad Morar are șansa să înscrie, dar nu ajunge la un balon în fața porții lui Greab.

• 25 oc oc

Raynov este aproape de finalizare după un corner bătut la poarta lui Vâlceanu.

• 22 oc oc

După o fază frumoasă construită de elevii lui Poenaru, Ronaldo Deaconu șutează cu piciorul stâng din afara careului, dar balonul este prins de Greab.