Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Video Zeljko Kopic și-a găsit cu greu cuvintele, după Botoșani - Dinamo 2-1: ”Nu am trăit asta în viața mea”
Screenshot 2023-11-06 204621
Video ”Deja este penibil”. Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte, după Botoșani - Dinamo 2-1
dinamo voluntari
Live Video&Text Dinamo - FC Voluntari 0-0, ACUM, în direct pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

FC Botoșani a încheiat play-out-ul cu o victorie. Echipa lui Costel Enache a învins pe propriul teren Gaz Metan Mediaș cu 2-0, goluri Mihai Roman și Lorand Fulop.

FC Botoşani şi-a luat la revedere de la fani cu o victorie. ÎN DIRECT la Digi Sport, moldovenii au învins Mediaşul lui Pustai cu 2-0, în ultima etapă a playout-ului. Gazul putea deschide scorul în debutul partidei, dar debutantul Brînză a parat penalty-ul executat de Olaru.

Tabela a rămas imaculată şi după bara lui Mihai Roman, dar acelaşi jucător a deschis scorul după pauză, când a înscris al 11-lea său gol stagional, apoi a pasat decisiv la reuşita lui Lorand Fulop, care a închis tabela în minutul 62. În urma acestei victorii, botoşănenii au încheiat sezonul pe locul al doilea din playout.

VIDEO CU REZUMATUL

• 90+2 fr2

Final de meci la Botoșani. Gazdele se impun cu 2-0 grație golurilor marcate de Roman și Fulop

• 90 cg cg

Portarul Brînză este avertizat pentru că a întârziat repunerea mingii în joc

• 89 fm fm

Tîrcoveanu ajunge la finalizare, dar ratează ținta și gazdele conduc în continuare cu 2-0

• 82 s s

Modificare și la Gaz Metan. Buziuc intră în locul lui Cristea

• 77 s s

Schimbare la Botoșani. Piftor este înlocuit de Mușat

• 74 oc oc

OCAZIE FC BOTOȘANI! Roman șutează puternic din colțul careului de 16 metri, către colțul lung, Pleșca interveni excelent și respinge

• 70 fm fm

Popovici încearcă să-l surprindă pe Brînză cu un șut la colțul scurt, dar tânărul portar al gazdelor este atent și respinge în corner

• 62 g g

GOOOOOL FC BOTOȘAȘI! GOOOOL FULOP! Mijlocașul moldovenilor majorează diferența cu o lovitură de cap din 6 metri. Responsabil cu centrarea a fost marcatorul primului gol, Mihai Roma

• 60 s s

Modificare și la gazde. Chitoșcă este schimbat cu Golofca

• 59 s s

Schimbare la oaspeți. Tîrcoveanu intră în locul lui Roberto Romeo

• 56 g g

GOOOOL FC BOTOȘANI! GOOOOL MIHAI ROMAN! Căpitanul gazdelor deschide scorul cu o reluare din plonjon, după o centrare venită de la Chitoșcă, din flancul stâng al ofensivei moldovenilor

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă a meciului de la Botoșani. Gazdele au avut prima posesie

Schimbare și la gazde. Plămadă îi lasă locul în teren lui Ungurușan

Modificare la oaspeți. Popovici intră în locul lui Bușu

Final de primă repriză la Botoșani. Cele două echipe se află la egalitate, 0-0

• 34 oc oc

BARĂ BOTOȘANI! Roman șutează din lovitură liberă, dar bara transversală îl salvează pe Pleșca. Scorul rămâne în continuare 0-0 la Botoșani

• 30 oc oc

OCAZIE BOTOȘANI! Mihai Roman încheie cu un șut puternic din marginea careului de 16 metri o acțiune personală. Pleșca este la post și respinge mingea trimisă de jucătorul gazdelor.

• 25 cg cg

Rondon este și el avertizat de centralul Gabriel Mladinovici

• 23 cg cg

Galben și pentru Roman, care a reacționat nervos după intervenția din spate a lui Bușu

• 23 cg cg

Bușu este avertizat pentru un fault dur asupra lui Mihai Roman

• 20 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Rosado execută un corner, Cristea câștigă duelul aerian cu adversarul direct și reia cu capul, la colțul lung, dar Axinte reușește să respingă de pe linia porții

• 5 rp rp

PENALTY RATAT GAZ METAN! Olaru este cel care își asumă executarea loviturii de pedeapsă, însă execuția sa e blocată de goalkeeperul Brînză

• 4 p p

PENALTY GAZ METAN! Plămadă îl faultează în careu pe Olaru și centralul partidei indică punctul cu var