Antrenorii celor doua echipe Bernd Storck si Elias Charalambous se saluta inaintea meciuluide fotbal dintre FCSB si Seps
Un antrenor din SuperLigă a confirmat: ”Suntem în negocieri!”
gigi becali1
Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”
andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare
Botoşani Botoşani
2 - 2
Sepsi Sepsi
Lu 23.04.2018 19:00

FC Botoşani - Sepsi 2-2. Moldovenii au egalat în prelungiri, în inferioritate numerică

23.04.2018, 19:42

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

FC Botoşani şi Sepsi au terminat la egalitate, scor 2-2, la capătul unui meci spectaculos decis la ultima fază. Moldovenii au egalat în prelungiri, într-un moment în care jucau în 10, anulând astfel avantajul luat de oaspeţi după un eurogol.

Cel mai frumos gol din acest play-out a fost marcat de Sepsi, la Botoşani. Autorul a fost macedoneanul Marko Simonovski, după o oră de joc. În acel moment, echipa lui Eugen Neagoe a preluat conducerea, reuşind să întoarcă rezultatul.

Pentru gazde se anunţa o seară reuşită, după golul de 1-0, marcat de Florin Plămadă. Oaspeţii au revenit înainte de pauză, când un alt macedonean, Milovan Petrovikj, a reuşit egalarea.

Imediat după pauză, echipa lui Costel Enache a rămas fără autorul golului, Plămadă, care a primit direct cartonaşul roşu. Reuşita de generic a lui Simonovski nu a adus cele 3 puncte pentru Sepsi. Gazdele au lovit în prelungiri, prin Răzvan Tincu, care a stabilit scorul final, 2-2.

Ambele echipe îşi continuă seria bună de rezultate, şi au fiecare câte 7 puncte în ultimele trei etape. Sepsi rămâne neînvinsă în play-out, dar a ratat şansa de a urca pe locul 3.

Sepsi Sepsi
  • 95 fr2

FINAL DE MECI! Sepsi rămâne neînvinsă în play-out, după 2-2 la Botoşani, însă a ratat victoria dramatic, la ultima fază, deşi a evoluat aproape o repriză în superioritate numerică.

• 94 g g

GOOOOOL Botoşani, 2-2! Moldovenii au evitat eşecul la chiar ultima fază a întâlnirii. Tincu a reluat cu capul în poartă, în urma unui corner, în prelungirile partidei.

• 90 cg cg

Cartonaş galben primit de Mihai Roman.

• 81 s s

Schimbare la gazde. Moruţan a intrat în locul lui Rodriguez.

• 72 s s

Schimbare la oaspeţi. Hadnagy a intrat în locul lui Simonovski.

• 66 s s

Schimbare la Sepsi. Tandia a intrat în locul lui Alejandro Rodriguez.

• 66 cg cg

Se înmulţesc avertismentele. Petrovikj a primit la rândul său cartonaşul galben.

• 62 cg cg

Cartonaş galben pentru Obsivac.

• 62 s s

Schimbare la Botoşani. Golubovic a intrat în locul lui Axente.

• 61 g g

GOOOOOL, 2-1 Sepsi! Oaspeţii au trecut în avantaj, după ce Simonovski a înscris cu o execuţie de senzaţie. Atacantul vizitatorilor a tras imparabil de la marginea careului, mingea ducându-se cu boltă aproape de vinclul porţii lui Cobrea.

• 60 cg cg

Abia intrat pe teren, Filipe Oliveira a primit cartonaşul galben.

• 57 s s

Schimbare la oaspeţi. Filipe Oliveira a intrat în locul lui Kuku.

• 56 cg cg

Cartonaş galben primit de Fulop.

• 53 s s

Schimbare la gazde. Tincu a intrat în locul lui Achim.

• 48 cr cr

Plămadă a fost eliminat. Avertizat încă din prima repriză, fundaşul gazdelor a luat direct "roşu", după un fault asupra lui Fulop.

PAUZĂ! FC Botoşani şi Sepsi sunt la egalitate, scor 1-1

• 45 oc oc

Ocazie Botoşani! Gazdele au fost aproape de a reveni în avantaj, dar execuţia frumoasă a lui Jonathan Rodriguez a ocolit de puţin vinclul porţii lui Niczuly.

• 42 g g

GOOOOOL Sepsi, 1-1! Oaspeţii au egalat cu puţin timp înainte de pauză, prin Petrovikj. Macedoneanul a reluat excelent centrarea trimisă de pe dreapta de Alejandro Rodriguez.

• 35 cg cg

Cartonaş galben primit de Simonovski.

• 27 fm fm

Fază controversată! Oaspeţii puteau primi un penalty, după ce Burcă a intrat imprudent asupra lui Simonovski, în propriul careu. Sebastian Colţescu a lăsat, însă, jocul să continue.

• 18 g g

GOOOOOL, 1-0 Botoşani! La prima ocazie pe care au avut-o, moldovenii au deschis scorul. Plămadă a trimis cu capul din mijlocul careului, nu foarte puternic, dar suficient de bine plasat pentru ca portarul lui Sepsi să nu poată ajunge la minge.

• 15 cg cg

Cartonaş galben primit de Plămadă.

• 2 oc oc

Ocazie Sepsi! Oaspeţii au avut prima şansă a meciului, dar mingea şutată de Obsivac a trecut puţin pe lângă poarta lui Cobrea.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.