gigi becali
Elias Charalambous, mesaj special pentru Gigi Becali după titlul câștigat de FCSB
FOTBAL: FC BOTOSANI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (04.05.2024)
Video Botoșani - Voluntari 0-0. Formația lui Bogdan Andone se menține deasupra locurilor retrogradabile
florin prunea
Exclusiv ”Dacă-l luați pe Prunea, v-am distrus!”. Răsturnare de situație! ”Petrescu m-a vrut și înaintea lui Balaj”

• SuperLiga: Petrolul - Oțelul, duminică, 15:30, DGS 1

Duelul dintre FC Voluntari și CFR Cluj, din etapa cu numărul 8 din SuperLiga, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 4-1.

Cu succesul obținut în deplasare, cei de la CFR Cluj au trecut provizoriu pe primul loc.

FC Voluntari - CFR Cluj 1-4, în etapa a 8-a din SuperLigă

După două ocazii semnate de Bîrligea, Dumiter a deschis scorul pentru FC Voluntari în minutul 27.

Până la pauză, ardelenii au întors scorul. Otele a punctat în minutul 42, iar Muhar a făcut 2-1 în minutul 45+1.

Partea a doua a început din nou cu cei de la CFR Cluj în atac, iar Muhar a reușit dubla în minutul 58.

Juricic a închis tabela de marcaj în minutul 90+2, cu o lovitură de cap, din centrarea lui Manea.

În urma rezultatului din această rundă, cei de la CFR Cluj au acumulat 16 puncte în clasament, în timp ce FC Voluntari are 10 puncte și se află pe locul șase în clasament.

VIDEO Rezumat FC Voluntari - CFR Cluj 1-4

Știrea inițială

FC Voluntari se află pe locul 6 în SuperLiga, cu 10 puncte obținute în șapte etape. Ilfovenii sunt fără victorie de trei etape.

De cealaltă parte, CFR Cluj traversează o perioadă excelentă, în care a marcat șapte goluri în două meciuri: 4-3 cu Universitatea Cluj și 3-1 cu FC Botoșani.

FC Voluntari va avea o misiune dificilă împotriva celor de la CFR Cluj. Ardelenii au câștigat ultimele șase confruntări directe.

Motivul pentru care Andrea Mandorlini este îngrijorat, deși CFR Cluj a câștigat

După 4-3 cu ”U” Cluj, CFR s-a impus cu scorul de 3-1 în fața celor de la FC Botoșani, în etapa cu numărul 7 din SuperLiga României.

Andrea Mandorlini (63 ani) s-a arătat îngrijorat, chiar dacă echipa sa a câștigat meciul cu FC Botoșani. Antrenorul italian este de părere că echipa sa nu are ritm, iar recuperarea jucătorilor e tot mai grea.

”Sunt bucuros, dar îmi pare rău că am primit gol. Facem multe lucruri bune în meci și, per total, suntem fericiți. Vreau să fac complimente lui Ciprian Deac. Are o viziune bună în joc și s-a văzut în această seară.

Suntem pe drumul cel bun. Nu a fost simplu să ne recuperăm după victoria din derby. Până joi eram nerecuperați. Azi am făcut un meci bun, dar s-a văzut că nu avem ritm.

Cred că e un campionat lung care ne așteaptă în față. Avem nevoie să lucrăm mult. Vom avea două finale - una în sezonul regulat, iar alta în play-off. Lupta la titlu e lungă!”, a declarat Andrea Mandorlini, la finalul meciului.

Gol CFR Cluj

Juricic înscrie cu o lovitură de cap din șase metri, din centrarea lui Jefte.