Screenshot 2024-04-23 193110
Video Eugen Trică nu a avut milă de jucătorii de la FCU Craiova: ”Dacă își doresc să meargă la Liga 2, să meargă”
Exclusiv Anghel Iordănescu a dat verdictul! Cine câștigă titlul în SuperLigă: ”Au jucători de valoare”
ionel danciulescu
Exclusiv Ionel Dănciulescu, reacție-fulger după ”nebunia” din Botoșani - Dinamo 2-1: ”E interzis ce a făcut!”
LIVE Premier League: Arsenal-Chelsea
Etapa 29 (reprogramat)
Voluntari Voluntari
0 - 1
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Vi 16.02.2018 20:45

FC Voluntari - CS U Craiova 0-1. Victorie cu scandal pentru olteni. Final tensionat

16.02.2018, 13:25

• SuperLiga: ”U” Cluj - Poli Iași, miercuri, 16:45, DGS 1

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

CS U Craiova a învins FC Voluntari cu 1-0, prin golul marcat de Nicuşor Bancu, dar a avut ceva emoţii pe final, când gazdelor li s-a refuzat un penalty.

Elevii lui Mangia au început mai bine meciul şi au avut prima ocazie prin croatul Kelic. Gazdele au replicat pe finalul primei reprize, dar Bălan nu l-a putut învinge pe Mitrovic din lovitură liberă.

Ilfovenii au înscris în minutul 45, dar golul lui Achim a fost anulat corect, pentru ofsaid. Imediat după pauză, Gustavo a avut şansa de majora diferenţa, dar nu l-a putut păcăli pe Petrariu, care s-a remarcat din nou cu o intervenţie excelentă la şutul lui Băluţă.

Finalul a adus cea mai controversată fază a partidei: Marcel Bîrsan a dictat penalty pentru gazde, dar a revenit asupra deciziei după ce s-a consultat cu unul dintre asistenţi.

S-a terminat 1-0 pentru CS U Craiova, care nu mai câştigase în deplasare din octombrie.

VIDEO CU REZUMATUL MECIULUI

• 90+5 fr2

S-a terminat meciul! Craiova s-a impus cu 1-0.

• 90+1 oc oc
    Benzar şutează superb la colţul scurt, dar mingea se duce în plasa laterală.
  • 90 s s
    Burlacu intră în locul lui Băluţă.
  • 90 cg cg
    Popa este avertizat pentru un fault de la spate.
  • 85 cg cg
    Cernat este avertizat după un fault.
  • 85 fm fm
    Claudiu Niculescu a fost trimis în tribună.
  • 84 oc oc

Marcel Bîrsan a acordat penalty după un duel între Mitrovic şi Benzar, dar a revenit corect asupra deciziei după ce s-a sfătuit cu asistentul Mihai Marica. Reluările arată că hotărârea e corectă.

• 83 oc oc
    Băluţă e aproape de gol după un corner. Atacantul a deviat cu capul, dar Petrariu a scos greu şi e un nou corner pentru olteni.
  • 55 oc oc
    Gustavo şutează din întoarcere, surprinzător, dar Pătrariu scoate in extremis în corner.
  • 46 sr2 sr2
    A început repriza secundă a partidei de la Voluntari. Formaţia vizitatoare a avut lovitura de începere
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 oc oc
    Achim a marcat cu o lovitură de cap din apropiere, dar jucatorul Voluntariului se afla într-o evidentă poziţie de ofsaid şi golul a fost anulat.
  • 44 oc oc
    Bălan şutează din prima, de la marginea careului, dar Mitrovic e pe fază şi prinde,
  • 39 oc oc
    Zlatinski şutează superb din afara careului, dar mingea trece puţin pe lângă vinclul porţii gazdelor.
  • 38 oc oc
    Bălan şutează superb dintr-o lovitură liberă de la distanţă, dar mingea trece puţin peste poarta oltenilor.
  • 32 g g

GOOOOOOL CRAIOVA!!!! Bancu a deschis scorul după un şut superb din unghi. Mingea a ajuns cu noroc la el, după ce a sărit dintr-un jucător al gazdelor.

• 28 oc oc
    Gustavo şutează puternic de la distanţă, dar portarul gazdelor prinde în doi timpi.