Exclusiv Agentul lui Dennis Man a spus totul după ce românul a fost dat ca și transferat la Juventus: ”Știți ce funcție ocupă Buffon?”
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau
Voluntari Voluntari
0 - 1
Daco-Getica Daco-Getica
Vi 27.04.2018 21:45

FC Voluntari - Juventus 0-1. Prima înfrângere din cariera antrenorului Adrian Mutu

27.04.2018, 20:10

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Juventus București i-a administrat prima înfrângere lui Adrian Mutu în cariera de antrenor. Formația lui Marius Baciu s-a impus la limită pe arena Anghel Iordănescu, scor 1-0. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Vasile Gheorghe, din penalty.

Un gol primit din penalty a adus prima înfrângere din cariera de antrenor principal a lui Adrian Mutu. FC Voluntari a fost învinsă acasă de Juventus Bucureşti. Daniel Benzar l-a faultat în careu pe Nicoară, iar Vasile Gheorghe a înscris de la punctul cu var în minutul 58.

Jocul echipei lui Mutu i-a nemulţumit vizibil pe spectatori. După ce a marcat un gol şi un autogol în meciul cu Dinamo, Ionuţ Balaur a fost din nou în centrul atenţiei. Desemnat căpitan, Sânmărtean le-a ascuns mingea adversarilor, dar Bălan nu a putut profita.

Atacantul lui FC Voluntari a cerut degeaba penalty pe final, iar Mutu a fost trimis în tribună în prelungiri după ce a intrat în teren şi a lovit o minge. FC Voluntari - Juventus s-a terminat 0 la 1.

Cu al patrulea eşec în şapte etape, FC Voluntari are în continuare emoţii pentru salvarea de la retrogadare.

• 90+5 fr2

Final de meci la Voluntari. Juventus București s-a impus la limită, 1-0, grație golului marcat de Vasile Gheorghe din penalty

• 90+4 cg cg

Cornel Ene este și el avertizat pentru că a tras de timp

• 90+3 fm fm

Adrian Mutu a fost trimis în tribună după ce a șutat într-o minge venită la marginea terenului, într-un moment în care centralul Iulian Călin oprise jocul

• 76 oc oc

Jucătorii echipei gazdă au combinat în viteză la marginea careului de 16 metri al lui Drăghia, mingea a ajuns în cele din urmă la Adrian Bălan, dar șutul atacantului n-a prins poarta

• 73 cg cg

Constantinescu este avertizat pentru că a intrat pe teren înainte să primească acceptul centralului

• 73 s s

A doua schimbare și la oaspeți. Accidentat, Viorel Nicoară îi lasă locul în teren lui Constantinescu

• 71 s s

Modificare și la oaspeți. Daniel Popescu este înlocuit de Florin Ștefan

• 69 s s

Adrian Mutu efectuează și a doua schimbare. Pârcălabu intră în locul lui Daniel Benzar

• 59 s s

Prima modificare la gazde. Deac intră în locul lui Ivanovici

• 58 g g

GOOOOL JUVENTUS BUCUREȘTI! Vasile Gheorghe a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri

• 56 p p

Daniel Benzar l-a faultat în careu pe Viorel Nicoară și centralul Iulian Călin a acordat lovitură de la 11 metri pentru oaspeți

• 53 oc oc

Nicoară a încercat să-l surprindă pe Mincă cu un șut de la mare distanță. Mingea a trecut pe lângă poarta gazdelor

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă a partidei de la Voluntari. Gazdele au avut lovitura de start

Final de primă repriză pe arena Anghel Iordănescu. FC Voluntari și Juventus București sunt la egalitate, 0-0

• 42 oc oc

Ciobanu a fost lansat pe un contraatac, a intrat în careul Voluntariului, dar și-a închis unghiul și a încercat o execuție pretențioasă, cu exteriorul. Mingea s-a dus în plasa laterală și tabela rămâne nemodificată

• 38 cg cg

Primul avertisment și în tabăra gazdelor. L-a văzut Novac, pentru un fault asupra lui Vasile Gheorghe

• 33 cg cg

Wallace l-a faultat din spate pe Adrian Bălan și este primul jucător avertizat de centralul Iulian Călin

• 28 oc oc

Vasile Gheorghe finalizează cu șut o fază de atac a oaspeților. Mijlocașul lui Juventus a trimis pe centrul porții și Mincă a reținut

• 16 oc oc

Prima oportunitate importantă de a marca le aparține gazdelor. Adrian Bălan s-a demarcat bine în careul de 16 metri al lui Juventus, la o lovitură liberă, și a lovit mingea cu capul, de la marginea careului mic. Balonul a trecut însă pe lângă poartă

• 6 fm fm

Căpățână trimite un șut din prima, de la marginea careului de 16 metri, dar balonul trece mult pe lângă poarta lui Drăghia

• 1 sr1 sr1

A început partida dintre FC Voluntari și Juventus București. Oaspeții au avut lovitura de start